Umělé pihy jsou trend, který je hlavně na západě už dávno rozšířený, akorát u nás se bojíme, že jde o podvod. Taky že jde, ale uvědomte si, že celé líčení je takový malý podvod. A navíc, vzpomeňte si na herečky, které si malovaly ikonickou pihu celý život. Jaký je tedy rozdíl v jedné černé výrazné pize a ve více pihách, které vypadají přirozeně?

K tomu jsme zvolily líčení rtěnka – oční stíny ve stejné barvě. Přesně tak to dělá třeba Kylie Jenner, která je trendsetterkou v oblasti kosmetiky. Použily jsme nejprve olejovou bázi pod make-up Revolution, která pleť vyživí a podklad pod oční stíny Revolution, jenž zajistí, aby se celý den nehnuly z víček. Poté jsme zkombinovaly dva make-upy - hodně světlý od NYX a tmavší od SEPHORA, kruhy pod očima jsme schovaly pod Essence Camouflage korektor řasenka je také ze SEPHORA. Rty a oční stíny jsme nalíčily rtěnkou Kat Von D odstín Lovecraft a pihy můžete udělat jakýmkoliv hnědým fixem na obočí.

Pihy uděláte tak, že z fixu nejprve nepatrně zastřihnete špičku a tečkujete v místě, kde se normálně objevují pihy od sluníčka. Potom je můžete zapudrovat nebo tamponkem malinko poklepat, aby vypadaly přirozeně. Chcete-li je mít na tváři co nejdéle, zafixujte je fixačním sprejem.

Zdroj fotografií: Karolína Waberová

Čtěte také:

Reklama