profimedia-0234850747.jpg
Foto: Profimedia

Jednou z nejdůležitějších vlastností, které oddělují obyčejné vyřezávání dýně od neobyčejného, je způsob vyřezávání dužiny. I když je lákavé prostrčit řezací nástroj skrz, zkuste místo toho odříznout jen části slupky.

Mnoho umělců používá tuto techniku k vytvoření úžasných detailů děsivých portrétů nebo postav z popkultury. Pokud je však tato technika nad vaše umělecké schopnosti, zkuste si vzor nejdříve na dýni nakreslit a poté vyřezávat podle toho.

Než začnete zdobit verandu nebo interiér tykvemi, podívejte se na následující díla od nejrůznějších umělců, kteří je vystavují na sociálních sítích:

Maniac Artist vyřezal dýni jako poctu Fridě Kahlo. Jde o autoportrét s trnovým náhrdelníkem a kolibříkem. „Tato ohromující dýně je velikostí velmi blízká původnímu obrazu, který Kahlo vytvořila v roce 1940, po rozvodu s Diegem Riverou,“ vysvětluje umělec u následujícího snímku.

Adam West byl Batman, na kterém mnozí z nás vyrostli. Jeho interpretace netopýřího muže byla komediálnější než většina ostatních a díky ní si tato filmová postava získala mnoho příznivců. Tuto dýni vyřezal Marc Evan na počest Adama Westa po jeho smrti v roce 2017.

Nádherné řezby má na svém Instagramu také The Pumpkin Geek. Jedním z jeho nejnovějších výtvorů je dýně k hororovému fantasy filmu Hocus Pocus 2, který se nedávno objevil na Disney Plus.

Další umělec Andy (andys_carving), který se živí vyřezáváním všeho možného od svíček po melouny, se 11. září na svém Instagramu pochlubil první vyřezanou dýní, kterou letos vyřezal. Jde o opravdu velkolepé umělecké dílo.

Roztomilou dýňovou řezbu Edny Mode z Úžasňákových vytvořil Cliv Cooper.

Někdy může dýně vypadat perfektně i bez slupky. Důkazem toho je tato příšera v podání Simona McMinnise.

Zdroje: Instagramy umělců

Reklama