Marek Ztracený, Bára Nesvadbová, Ondřej Hejma, Oskar Petr podpoří nové textaře a zároveň pomůžou osvětě autismu

pisnicka

Zpěvák Marek Ztracený, spisovatelka Bára Nesvadbová, zpěvák a skladatel Ondřej Hejma a skladatel a textař Oskar Petr nabádají všechny píšící - nenechávejte svoje texty v šuplíku a pošlete je do textařské soutěže Ztracená písnička! Jestli chcete slyšet v rádiu a nebo na festivalech písničku, kterou jste vymysleli, tak máte skvělou příležitost. Textařská soutěž Ztracená písnička si vzala za úkol podpořit a propagovat umělecké snažení amatérských autorů, představit je na veřejnosti a motivovat je k další činnosti. Na autory tří nejlepších textů čekají samozřejmě hodnotné ceny, ale největší výzvou určitě bude, že vítězný text zhudební zpěvák Marek Ztracený, který zbrusu novou písničku poprvé představí na letních festivalech Votvírák a Okolo Třeboně. Vítěz soutěže má tak jistotu, že ze slov, která sepsal, opravdu vznikne písnička, která se bude hrát.

Akce je pořádána na podporu osvěty autismu, protože se do soutěže zapojí také lidé s Aspergerovým syndromem. Přestože tito lidé mívají problémy se začleněním do společnosti a potýkají se s různými bariérami, rádi bychom ukázali, že tyto dva světy, které se zdají rozdílné - svět lidí s autismem a svět lidí bez autismu, lze propojit a to třeba právě Ztracenou písničkou, kterou hledáme. Mnozí z nich, mají totiž na literární tvorbu obrovský talent, jen to málokdy dokážou ukázat. Přejeme si, aby si lidé s autismem nepřipadali ve světě úplně ztracení a aby k nim ostatní přistupovali s pochopením, přestože se může zdát, že k nám spadli z jiné planety.

Soutěže se mohou zúčastnit všichni amatérští textaři, bez omezení žánrů a věku, kteří do 15. 5. 2011 zašlou správně vyplněnou přihlášku na www.ztracenapisnicka.cz. O finalistech bude rozhodovat veřejnost hlasováním na webových stránkách. 2. 6. zasedne odborná porota v Praze a z finalistů vybere vítěze. Do čela poroty zasedne zpěvák Marek Ztracený, který se stal patronem asociace pomáhající lidem s autismem APLA Praha, spisovatelka Bára Nesvadbová, hudebník Ondřej Hejma, textař Oskar Petr, ředitelka organizace APLA Magdalena Čáslavská a básník Mnoháček Zgublačenko, který sám má diagnostikován Aspergerův syndrom.

„Pomáháme lidem porozumět autismu a lidem s autismem porozumět světu.“

Asociace pomáhající lidem s autismem-APLA Praha,Střední Čechy,o.s.
V Holešovičkách 1A/593, 182 00 Praha 8
tel.: 777557401, www.praha.apla.cz, www.autismus.cz, www.facebook.com/ztracena.pisnicka

 

Reklama