Co Vám říká slovo "improvizace"? Využíváte ji občas ve svém životě? Pokud máte ráda pořady, ve kterých není nic předem striktně určeno, pak Zvoňte dvakrát, který bude od ledna vysílat TV Nova, je určen právě Vám.

 

Několik otázek ohledně pořadu Zvoňte dvakrát jsem položila tiskové mluvčí televize Nova Veronice Šmítkové.  

O co v pořadu Zvoňte dvakrát půjde?

Nový zábavný pořad televize Nova s názvem Zvoňte dvakrát! je kombinací televizního seriálu, zábavné show a dramatické hry s kontinuálním příběhem. Účinkovat budou herci, kteří byli vybíráni záměrně tak, aby dokázali improvizovat.

Koho z herců budou mít možnost televizní divačky vidět?
V hlavní roli se představí Hana Ševčíková, kterou uvidí divačky v každém díle. Dále se mohou těšit například na Kateřinu Hrachovcovou, Terezu Bebarovou, Mario Kubce či Josefa Cardu. Čas od času se v jednotlivých epizodách, kterých je celkem 13, objeví známá osobnost - "neherec", která se dostane - a ne vždy zcela ke své radosti - do výhně herecké improvizace.


Jak budou jednotlivé díly pořadu probíhat?
Děj každé části tvoří uzavřenou epizodu a jeho důležitým stavebním a kompozičním prvkem je postava moderátora hry, který v jevištně odděleném prostoru pozoruje děj a je spojen pomocí mikrofonu a sluchátek s herci. V průběhu hry dává hercům pokyny, které mění a vytvářejí další děj, jenž se tak může zvrátit zcela jiným, naprosto nečekaným směrem.
Jeho pokyny však zná kromě publika ve studiu (sledují je v průběhu hry na speciální obrazovce) a diváků u televizorů vždy jen jeden herec, zatímco ostatní nikoli. Budou tedy občas velmi překvapeni, kam dějově zamířil jejich kolega, a bude jen na nich, jak na novou situaci zareagují.


Bude se vše odehrávat pouze ve studiu?
Ano, protože pořad je založen na improvizaci.

Jaké úspěchy měl tento pořad v zahraničí?
Zvoňte dvakrát! je formát převzatý od společnosti Hurricane Fernsehenproduktion GmBha a byl poprvé uveden s obrovským úspěchem v sousedním Německu na komerční stanici SAT 1, kde stále běží a stává se často nejúspěšnějším pořadem celého dne.
Pořad Schillestrasse vyhrál v produktivních cílových skupinách i nad osvědčeným seriálem Kobra 11, který byl vysílán na konkurenčním kanále RTL. Získal také ocenění na festivalu Zlatá růže.


Kde je možné Zvoňte dvakrát také vidět?
Pořad koupily televize ve Francii, Itálii, Španělsku, Belgii, Nizozemsku, Finsku, Rumunsku či Maďarsku. Jeho uvedení plánuje i americká stanice Fox a připravuje se i britská, kanadská, australská či novozélandská verze.

Proč byl do role moderátora vybrán právě Antonín Procházka?
Antonín Procházka je nejen výborným hercem, ale především i autorem, takže má cit pro situace a dokáže je dotáhnout k vtipné pointě.Umějí čeští herci improvizovat? Byla jste někdy při tom, když jim nic jiného nezbývalo? Možná i Vy jste občas musela v životě zaimprovizovat...

Reklama