Postavím schody do nebe…
Pokud máte tu možnost, tak velice šikovným místem pro úložné prostory bývají schody. Jejich boční stěna se dá s pomocí truhláře proměnit na skříň nebo knihovničku, jednotlivé schody zase na šuplíky, ve kterých vznikne prostor třeba na boty, kabelky, šály, čepice anebo sportovní náčiní. Nemáte-li schody, pak může posloužit nábytek. Nejoblíbenější „schovávačky“ skýtají sedačky, křesla, pohovky či postele s úložným prostorem. A jestli mají navíc vysoké nohy, dá se prostor pod nimi využít pro umělohmotné kontejnery či stylové papírové boxy.

201841-idip22a-02-PH145396.jpg

5b211cd5e8eb1obrazek.png

Čím vyšší, tím lepší
Vysoké stropy přímo vybízejí k využití místa pod nimi. Ideální jsou poličky, které mohou sloužit na knihy, šanony, časopisy, květiny a spoustu dalších věcí, které vám působí radost. Jestli máte skříně, které nesahají až do stropu, na jejich horní desku můžete umístit papírové či ratanové krabice. Samozřejmě dbejte na jejich design, byla by škoda si nevhodnou volbou narušit interiér. Například krabice či truhly lemované „kováním“ vypadají luxusně a mnohem déle vydrží.

5b211bf4e1175obrazek.png

Pěkně od podlahy
Další vychytávkou, pokud to prostory dovolí, je vyvýšená podlaha, která se skvěle vyjímá zejména v obýváku a ložnici. Nejenže váš byt získá na originalitě, ale přibude i velká plocha na úschovu třeba i jinak neskladných předmětů. Do vzniklého prostoru můžete ukládat sezónní oblečení, povlečení, ručníky, vánoční ozdoby, skládací židličky, lehátka, náhradní peřiny a další věci, které vám neslouží ke každodennímu využití. V předsíni či kuchyňské lince mohou zase vypomoci nejrůznější šuplíky a malé skříňky. Další variantou mohou být látkové komody či dřevěné regály, které se hodí do pracoven, komor a nebo dlouhých předsíní.

5b211db9d4a6fobrazek.png

5b211b73b890bobrazek.png

Centimetr hraje roli
Koupelna, co se týče úložných prostor, bývá často tím nejtvrdším oříškem. Protože se většinou jedná o nejmenší, ale velice často využívanou místnost, je právě zde potřeba využít každý centimetr prostoru. Nejčastějším řešením bývá skříňka pod umyvadlo, která nezabere mnoho místa a hlavně nepřekáží. Je vhodná k uskladnění ručníků a dalšího koupelnového textilu, případně hygienických potřeb nebo pracích a čistících prostředků. Na hřebeny, sponky a jiné drobnosti skvěle poslouží různé košíčky či závěsné látkové kapsy. Vyšší strop v koupelně (ale i v jiné místnosti) můžete pomocí sníženého sádrokartonového podhledu přetvořit na malou „půdičku“. Máte-li dostatek prostoru, interiér koupelny obzvláštní například stará truhla po babičce nebo koš z ratanu.

Nápadům se meze nekladou:

  • Vestavěné skříně šetří nejen prostor, ale chrání oděvy a jiné textilie před prachem a vlhkostí
  • Do malometrážních ložnic jsou skvělou volbou vyklápěcí postele
  • Z nedostatku prostoru můžete pevný botník nahradit závěsným
  • Posuvné dveře jsou skvělou alternativou klasických interiérových dveří
  • Sádrokartonovou příčkou můžete získat prostor třeba na špajzku, komoru či pracovnu
  • Pro lepší přehled o uložených věcech zvolte krabice a různé boxy
  • Komody na kolečkách snadno přesunete z místa na místo

Foto: Ikea, Shutterstock

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama