Existuje množství chytrých a elegantních řešení, jak se v domácnosti vypořádat s úložnými prostory, které jsou šetrné k vašemu vkusu a hlavně peněžence.

drevo-clanek.jpg

KAM TO DÁM?

První otázku, kterou si musíte položit: mám doma místo s nevyužitým potenciálem? Odpověď může být nasnadě, například pod postelí nebo nad skříněmi. Třeba máte volný kout nebo nevyužitou stěnu. Možná je v zádveří prázdný prostor a něco se určitě vejde i nad dveře a pod strop.

Projděte si doma v klidu všechny místnosti a zapřemýšlejte, kde byste si mohli úložný prostor vybudovat a jak velký by mohl být. A víte jak se říká: dvakrát měř, jednou řež? Pečlivě si vybrané místo přeměřte a od toho se můžete jednoduše odpíchnout při dalším výběru úložného řešení.

DO ČEHO TO DÁM?

1. ÚLOŽNÉ BOXY
Pod postel jsou ideální dřevěné boxy na kolečkách, se kterými jednoduše kdykoliv vyjedete ven. Do skříně se více hodí otevřené úložné krabice, díky kterým máte hned přehled o tom, co se v nich skrývá. Naopak nad skříně zvolte spíše úložné boxy s víkem, do kterých se nebude prášit.

Vybírejte pevnější materiál než je např. lepenka, pokud chcete, aby měly boxy nějakou nosnost a nevyboulily se při naplnění. Zároveň se vyhněte nevzhledným a neekologickým plastům. Možná jsou praktické, protože do nich jde vidět, ale nakonec vám budou jen hyzdit interiér. Sáhněte raději po přírodních boxech ze dřeva, popř. si pořiďte košíky z proutí.

2. TRUHLA Z PROUTÍ
Když už jsme u toho, zaznamenali jste, že proutěné zboží je nový hit? Dá se vlastně říct, že se jedná o staronový trend - zkrátka výrobky z proutí jsou nesmrtelná klasika, díky které jednoduše vykouzlíte útulný domov.

Nábytek a doplňky z vrbového proutí jsou pevné, ale zároveň vzdušné a lehké. Výrobky z proutí také dobře větrají, takže pokud potřebujete uložit sezónní oblečení, plyšové hračky, ubrusy, závěsy apod., perfektním řešením je proutěná truhla. Hodí se do všech místností. 

3. KOMODA S MENŠÍ HLOUBKOU
Další velkou skříň už nemáte kam nacpat, ale nějakou drobnější komodu byste uživili třeba v zádveří nebo na chodbě? Je to elegantní řešení, zvlášť pokud se jedná o uzavřenou skříňku, do které se tolik nepráší a schová spoustu věcí, které se nikam jinam nevejdou.

4. POLICOVÝ SYSTÉM
Otevřené police jsou ideálním řešením, pokud máte místo nad dveřmi, pod stropem nebo třeba celou volnou zeď. Uložíte tak nejen knihy a časopisy, ale i různé dekorace, svíčky, květiny, různé upomínky z cestování a třeba i fotografie.

Méně vzhledné věci, se kterými si nevíte rady (jako jsou nabíječky, klubíčka sluchátek apod.) jednoduše schovejte do hezkých úložných boxů. Ty slaďte s designem místnosti.

5. DŘEVĚNÉ BEDNY
Dřevěná bedna se dá použít na tisíc způsobů. Zírali byste, co všechno se dá vyrobit z dřevěných bedýnek! Dají se použít jako police, konferenční stolek, knihovna, noční stolky, obývací stěna, regál do kuchyně… Jak se říká, fantazii se meze nekladou!

Vedle úložného prostoru získáte i jedinečný kus nábytku, který jen tak někdo nemá a taky dobrý pocit z vlastní kreativity. A navíc, bedýnky jsou krásně variabilní, takže v průběhu let je můžete obměňovat dle potřeby. Nejprve vám poslouží v dětském pokojíčku jako základ pro psací stůl a později z nich vyrobíte třeba knihovnu.

Ať už máte doma spoustu místa nebo zápasíte o každý centimetr, skoncovat s nepořádkem jednou provždy nemusí být dřina. Kvalitní úložné prostory jsou jednoduchým a praktickým řešením pro udržení pořádku ve vaší domácnosti.

Reklama