Po únorové předtáčce začíná v pátek 6. března pětatřicetidenní natáčení nového filmu Tomáše Vorla Ulovit miliardáře, které potrvá do 24. dubna. Do hlavní role miliardáře drzé filmové komedie obsadil Tomáš Vorel herce Tomáše Matonohu. Ve filmu si zahrají i Jiří Mádl, Ester Janečková, Kateřina Sedláková, Milan Šteindler, Miroslav Etzler nebo Bolek Polívka.

Ulovit miliardáře je první český celovečerní film, který diváci uvidí v kinech ještě letos, natočený na kameru Red One 4K. Jedná se o první digitální ekvivalent 35 mm filmu. „Záznam je natolik kvalitní, že není ve výsledku rozeznatelné, jestli se točilo na film, nebo se jedná o digitální záznam. Dokonce se dá očekávat, že výsledný obraz bude kvalitnější než film, je to pro nás velká výzva,“ vysvětluje kameraman Marek Jícha.

Po teenagerovském snímku Gympl přichází Vorel s filmem, který se dotýká aktuálních témat – médií, lobbyingu, manipulace s informacemi, korupce a s ní spojených politických tlaků. PR manažer Lehký (Jiří Mádl) dostane vládní zakázku, aby z konkurenčních důvodů odstavil dravého podnikatele Grossmana (Tomáš Matonoha). Pro tento účel si najme novináře a rozjede kampaň se zinscenovanou reportáží, ve které Grossman mlátí rómského chlapce Lájoše.

Tuto reportáž začnou přebírat ostatní média a moralisté z nejrůznějších sociálních skupin ochotně nabízejí své výpovědi a odborné komentáře, aby Grossmana veřejně zostudili. Atmosféra zhoustne natolik, že si do Grossmana může každý kopnout. I jeho přítelkyně Kateřina (Kateřina Sedláková), televizní rosnička, cítí, že by její kariéra mohla být ohrožena. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když se dostaví spásný nápad: Koupit televizní stanici a ovládnout veřejné mínění.

Tomáše Matonohu obsadil režisér Vorel už v Gymplu. „Je noblesní, pro ženy přitažlivý a mužům sympatický, takže může hrát i gaunera a současně být v této roli uvěřitelný,“ říká Tomáš Vorel. Stejně tak se v Gymplu osvědčil režisérovi herec Jiří Mádl, který si v „Miliardáři“, jak pracovně štáb film nazývá, vystřihne roli úlisného PR manažera Lehkého.

V roli tiskové mluvčí policie Táni Jakubíčkové se představí Ester Janečková. „Vhodnou herečku pro tuto roli jsme hledali rok. Nakonec nás nejvíce přesvědčila Ester Janečková,“ popisuje průběh castingu Vorel. „Zvítězila tím, že je skromná a zároveň uhrančivá. Není agresivní, je prostě přirozená. Ve filmu ztvární policejní tiskovou mluvčí. Je to přesný protipól televizní rosničky Kateřiny Hodžové, kterou ve filmu hraje Kateřina Sedláková,“ doplňuje Vorel.

Film bude mít premiéru 1. října tohoto roku.

Herecké obsazení:

Patrik:  Tomáš Matonoha, Lehký:  Jiří Mádl, Táňa Jakubíčková:  Ester Janečková, Kateřina:   Kateřina Sedláková, Gold: Josef Carda, Rázný: Milan Šteindler, kapitán Viktor: Miroslav Etzler, nadpor. Zajíček: Tomáš Vorel jr., předseda PeenClubu: David Vávra, rabín: Bolek Polívka

Scénář:  Martin Nezval, Tomáš Vorel, Režie: Tomáš Vorel, Hudba: DJ Which, Tomáš Matonoha

Půjdete se v říjnu a později podívat? Zaujalo vás téma filmu? Máte rádi snímky režiséra Vorla?

Reklama