m

Na svých toulkách módním světem občas narazím na zajímavost, která mne něčím překvapí. Je to vůbec ještě možné, říkám si? Že by se ještě našel návrhář, který má tak specifický rukopis, že se nepodobá nikomu jinému?

Návrhář, který se nenechá „vláčet“ módními proudy a jde si svou cestou? Ano, je mi jasné, že většina návrhářů by se teď urazila a všechny mé otázky by vztáhla proti sobě jako hloupé invektivy a narážky. Ano, všichni návrháři jsou přece originální sví a nezaměnitelní. Někteří ale víc.

Mezi ně určitě patří couturiérka Ulyana Sergeenko. Říká vám něco její jméno, kromě toho, že zní rusky? Patrně nikoliv, ale od toho jsem tady já, abych vám představila její obdivuhodnou kolekci na jaro/léto 2015.

Ulyana Sergeenko se narodila 30. srpna 1981 v Kazachstánu. Bývala modelka, která zažila i krušné časy a chudobu, se provdala za pohádkově bohatého ruského oligarchu. Díky němu a především pak díky své předchozí zkušenosti modelky pro světové značky se vydala na dráhu módní návrhářky a buduje si svými modely jméno na celosvětové úrovni.

Spíš než modely na „běžné“ nošení, připomíná kostýmy k nějaké pohádky. Najdete v nich vliv ruského folkloru, kus historie, krapet humoru, ale hlavně obrovský kus poctivého krejčovského řemesla. Čistota tvarů, použité materiály, a něžné ruční výšivky jsou jen dalšími devizami, které tuto kolekci povyšují na opravdovou módní lahůdku.

Foto facebook Ulyana Sergeenko horní foto: Ulyana Sergeenko ve svém modelu

Čtěte také:

Reklama