Milé čtenářky, ženy-in,

za svůj profesní život jsem vystřídala tři šéfy.

Jeden mi utkvěl v mysli do smrti jako odporné lidské prase, bez slušnosti, bez chování, jako člověk, který se neštítil jakýchkoliv špinavostí a zákeřností.

Ale po pořádku: Když jsem dělala konkurz do firmy, vůbec jsem netušila, o co tak moc usiluji.

Majitel, bývalý sedlák a křupan, získal v restituci pár domů a otevřel si realitní kancelář a s velkou dávkou vypočítavosti a štěstí získal během pár let slušnou částku peněz, o které si myslel, že mu dává právo hledět na všechny kolo z výšky a despektem.

Já úspěšně prošla třemi koly výběrového řízení a slavnostně nastoupila. Mělo mě varovat už to, že ihned po konkurzu si mě majitel posadil před sebe a výhružným hlasem mi začal povídat o tom, jak dopadli všichni ti, kteří se mu jakkoliv opovážili vzepřít.

Z jeho zastrašování mi běhal mráz po zádech, ale byla jsem ráda, že mám práci, tak jsem to přešla. 

Další "příjemnou" vlastností byla jeho lakota. Pracovalo nás ve firmě osm. Všichni za základní mzdu a se slíbenými prémiemi, kdybychom náhodou plnili své povinnosti na 150 %, což se samozřejmě nikdy nestalo.

Zapisovali jsme každý použitý papír, se zdůvodněním, na co jsme jej použili, prosili se o tuhy do propisek, vysvětlovali, že nám došel tak brzy toaletní papír....

Po dvou letech, které jsem tam vydržela, se rozhodl zvýšit nám plat o 150 Kč. Před zdaněním!

Byly jsme tam tři celkem hezké holky, na které samozřejmě párkrát zkusil, s úlisným pohledem a dechem páchnoucím cibulí, nějaké návrhy, po kterým se nám zvedal žaludek.

Ale vrchol všeho bylo, když jsme zjistili, že jeho aktovka v kanceláři neznamená, že si ji prostě zapomněl, ale že v ní má schovaný malý magnetofon, kterým si nahrával, o čem se bavíme, a pak to používal proti nám.

Taky se mi párkrát stalo, že mi sebral peníze z pokladny a potom čekal, jestli se přiznám, že jsem je ztratila, nebo je tam vrátím ze svého.

To, že za námi posílal svoje známé, kteří se vydávali za klienty a potom ho informovali o tom, jestli jsme dostatečně ochotné a úslužné, už rozebírat nebudu.

Dva roky to ve mně vřelo, ale znáte to. Práce je málo a peníze potřebujeme všichni.

Ale jednoho dne pohár trpělivosti přetekl, a když na mě na konci roku, kdy se většinou děkuje zaměstnancům za odvedenou práci, řval, že náklady na můj provoz v jeho firmě jsou neúnosné, jsem mu s klidem řekla do očí, že mi připomíná Pandrholu, jak křičel na všechny kolem, že jsou banda líná a užírají mu z jeho prasátka. A že já mu už z toho jeho prasátka užírat nebudu a dávám výpověď.

Přečkala jsem dvouměsíční výpovědní lhůtu, kdy mi neustále vyhrožoval § 53 a dělal mi ze života neuvěřitelné peklo, a odešla. Po mně to udělali na protest ještě všechny moje kolegyně a pár kolegů.

Jeden na něj dokonce podal trestní oznámení za to, jak se k němu choval, ale bohužel neuspěl. Bohatá prasata mají známé všude - i u soudu.

Ale všechno zlé je k něčemu dobré. Přečkala jsem půl roku na pracáku a našla si skvělou, dobře placenou práci, která mě baví a je i mým koníčkem.

I můj šéf je super člověk, za kterým se nebojím přijít a povykládat mu o svých starostech. Nemusím zdůvodňovat jak to, že dcera dostala v létě chřipku nebo proč musím uprostřed týdne k zubaři.

Jen ty nejlepší šéfy všem čtenářkám přeje

Maši 


Brrrr, úplně jsem otřásla při představě, že bych měla takového šéfa. Maši, obdivuji tě i Tvé kolegyně a kolegy, kteří to s ním tak dlouho vydrželi. Je hrozné, že se stále najdou nadřízení, kteří ví, že nemáte příliš šancí si najít novou práci, a proto své postavení zneužívají.

Za Váš příspěvek Vám posílám tablety Pharmaton Activit, které působí proti únavě. 

A co Vy ostatní? Jaké máte zkušenosti se svými nadřízenými? Máte nějakou vtipnou historku? Napište nám. Nezapomeňte, že můžete získat kosmetický balíček od Avonu Sheer rose a odpoledne nejlepší z Vás vyhraje budík :-)!   

Reklama