Za tímto úspěchem stojí formulátorka Lenka Průšová spolu se svým kolegou Janem Storchem. Jak se oběma produktům daří a jak na ně reaguje veřejnost? S čím mohou pomoci? Zeptali jsme se samotné Lenky Průšové.

ca3.jpg

Velký úspěšný rozhovor s formulátorkou Lenkou Průšovou o kosmetice a jejím vývoji si můžete přečíst na našem článku 

Značka Canneff uvedla přibližně před půl rokem vaginální a rektální čípky s obsahem látky CBD, jaký je o ně zájem? Splnil vaše očekávání?

Zájem o naše čípky je velký a máme z toho radost. Myslela jsem si, že větší zájem bude o ty vaginální, protože se jedná o nehormonální produkt, který ženám pomůže vyřešit vaginální suchost, svědění a diskomfort nejen v důsledku menopauzy či premenstruačního syndromu, ale i při onemocnění endometriózou, tj. v důsledku nerovnováhy hormonů ze skupiny estrogenů, též při bolestivém pohlavním styku a další potíže. Ty jsou ale zamřené jen na ženy, na rozdíl od těch rektálních. Potíže, které napomáhají řešit rektální čípky, trápí všechny bez rozdílu pohlaví. Navíc je to natolik intimní problém, že o něm lidé nechtějí raději mluvit a mají tendenci si pomoct sami. Vidíme, jak jim velmi vyhovuje anonymita e-shopu. Mohou se v klidu podívat na web, kde přesně najdou návod, pro jaké problémy jsou čípky určené – například na hojení drobných či hlubších trhlin a vředů v rektální oblasti a análních píštěl, hemoroidů, symptomů nespecifických zánětů střev a podobně.

ca2.jpg

Přinášejí vaginální i rektální čípky úlevu nebo i léčbu? A čem spočívá jejich rychlý účinek?

Jedná se o pomocnou léčbu. Čípky jsou vyráběny s využitím emulzní matrice, kterou jsme vyvinuli, a je předmětem patentové ochrany. Naše čípky obsahují kromě CBD také kyselinu hyaluronovou v hydratované formě. Je to technologicky náročné, ale my to umíme. Samozřejmě je za tím opravdu mnoho práce, vývoj trval nějakou dobu, ale s výsledkem jsme spokojení.

Ano, na trhu jsou lipidové čípky s kyselinou hyaluronovou, ale velmi často je v nich obsažená ve formě prášku. Avšak aby přinášela požadovaný efekt, je nutné mít ji ve formě vodného roztoku, tak jak se vyskytuje v lidském těle. Náš čípek není tukový, ale emulzní, což je pro představu jako velmi tuhý krém, kde se spojila vodná fáze s tukovou (v tukové části je obsažen kanabidiol) a v té vodné části je rozpuštěná kyselina hyaluronová. Spojení těchto dvou částí aktivních látek stojí za tím, proč jsou čípky tak účinné a mají velmi rychlý nástup. Tady jsme hodně využili znalosti z kosmetiky, jak se jednotlivé složky chovají a jak udělat nejlepší formu čípku, aby byl díky svému složení nejúčinnější.

ca1.jpg

Oba typy čípků jsou velmi vhodné jako podpůrná léčba různých potíží, po operačních stavech, pro úlevu při různých onemocněních.

Například vaginální čípky jsou vhodné i pro případ, kdy má žena mykózu následkem braní antibiotik. Žena má klasické projevy mykózy, ale také může mít vaginální suchost, křeče, svědění a neví, co s tím. I když naše čípky nejsou určené na léčbu mykózy, pomohou ženě zbavit se diskomfortu, který je s onemocněním spojený. Máme s tím dobré zkušenosti. Máme dobré reference i od těhotných žen, které si je vyzkoušely po porodu pro podporu hojení poporodních ran.

U hemoroidů čípek příčinu jeho vzniku nevyřeší, ale velmi se hodí pro podpůrnou léčbu a pro úlevu od symptomů. Zklidní nepohodlí, který člověk pociťuje. Máme pozitivní zpětnou vazbu zejména od pacientů s vnitřními hemoroidy. V případě nutnosti řešit tyto obtíže chirurgicky je po zákroku ideální pro podporu hojení a úlevu od bolesti použít tyto čípky.

Jak zájem o čípky roste, vidíme, že se pro ně vrací ti, co si je kupují, protože s nimi mají dobrou zkušenost. Navíc si je mohou koupit anonymně, nemusí jít do lékárny a něco vysvětlovat. Stačí si je objednat přes internet.

Děkujeme za rozhovor a vysvětlení, v čem jsou emulzní Canneff čípky unikátní. Čípky v redakci testujeme, rádi se s vámi podělíme o naši zkušenost.

Jaké jsou oba typy čípků? Kde mohou pomoci? Zdroj:

https://www.canneff.com/kategorie-produktu/zdravotnicke-prostredky/

CANNEFF® SUP – rektální čípky (5 ks)

Urychlují hojení a regeneraci tkání. Obsahují sodnou sůl kyseliny hyaluronové a cannabidiol v emulzní matrici, která zaručuje maximální účinnost obou aktivních látek.

cu.jpg

Kde čípky pomáhají

 • Pomocná léčba na vnitřní a vnější hemoroidy (zmírňuje bolest, svědění a nepohodlí vyvolané hemoroidy)
 • Pomáhají při procesech hojení drobných či hlubších trhlin a vředů v řitní oblasti, análních píštěl a po proktologické operaci
 • Ulevují od příznaků nespecifických zánětů střev

CANNEFF® SUP Rektální čípky se používají jako pomocná léčba při procesech hojení stavů anorektálního kanálu po proktologické operaci, na vnitřní a vnější hemoroidy, proktitidu, kryptitidu, analní ragády, fisury a perianální píštěle.

Dávkování a délku léčby najdete ZDE 

Složení: Sodná sůl kyseliny hyaluronové, kanabidiol, glycerol monostearát, ztužený tuk, voda čištěná.

CANNEFF® VAG SUP – vaginální čípky - NEHORMONÁLNÍ TERAPIE

Přinášejí rychlou úlevu od bolesti a nepohodlí. Obsahují sodnou sůl kyseliny hyaluronové a kanabidiol v emulzní matrici, která zaručuje maximální účinnost obou aktivních látek.

blobid0.jpg

Kde čípky pomáhají

 • Urychlení hojení rány způsobené odstraněním části tkáně děložního čípku, která byla zasažena patologickými změnami.
 • Urychlení hojení a snížení krvácení při léčbě zánětu děložního čípku (cervicitida) způsobeném infekcí pohlavně přenosnými chorobami, poraněním děložního čípku cizím tělesem (kontrola porodnosti) nebo rakovinou děložního čípku.
 • Urychlení hojení vaginálních poranění po vaginální chirurgii.
 • Urychlení hojení vaginálních poranění po porodu.
 • Urychlení hojení specifických vaginálních lézí po ozařování v oblasti pánve.
 • Při hojení vaginální atrofické sliznice, její suchosti a svědění v důsledku menopauzy.
 • Při bolestivém pohlavním styku.
 • Ulevují od nežádoucích reakcí při chemoterapii a hormonální léčbě nádorů citlivých na estrogeny (např. karcinom prsu).
 • Ulevují od příznaků vaginálního diskomfortu, po přeléčeném vaginálním zánětu či mykóze.

CANNEFF® VAG SUP Vaginální čípky se používají jako pomocná léčba při procesech hojení stavů atrofické a dystrofické poševní sliznice. Napomáhají hojení po porodu a gynekologické chirurgii, v případech dystrofie po chemoterapii, ionizujícím záření, vaginální suchosti i z důvodu nedostatku estrogenu například při menopauze. Přináší úlevu od příznaků vaginálního diskomfortu, po přeléčeném vaginálním zánětu či vaginální mykóze.

Dávkování a délku léčby najdete ZDE 

Více najdete na Canneff.com
61979a3ccb278obrazek.png

Naše články:

Reklama