60e580f6a91a0clanek.jpg
Foto: Shutterstock

Pořadatel dětský táborů Jsme offline Grzegorz Damski se rozhodl ulevit rodičům dětí, jejichž domovy zasáhlo tornádo. Konec školního roku a začátek prázdnin totiž může mnohým způsobovat komplikace. Potřebují se soustředit na opravy nebo budování svých domů a do toho by se měli starat o zábavu svých potomků.

Děti se mohou hlásit na některý ze tří turnusů. První připadá na týden od 18. do 23. července, druhý na období od 1. do 6. srpna a třetí se bude konat v rozmezí 22. až 27. srpna. Jeden turnus má kapacitu až 28 dětí. Ubytování bude táborníkům zdarma poskytnuto v Kolářově chatě Slavíč, která se nachází v obci Horní Lomná v Beskydech.

Stále je možné přihlásit děti, ale také se zapojit jako dobrovolník (vedoucí tábora, instruktor, kuchař apod.). Organizátoři také vítají finanční dary, ze kterých by bylo dětem zaplaceno celodenní stravování.

„Potom, co jsem viděl o víkendu v místech postižených tornádem, rozhodl jsem se pomoci, nejen na samotném místě, ale také trochu jinak. Chtěl bych odlehčit místním rodinám a postarat se o jejich děti po dobu úklidu a organizace kolem rekonstrukcí jejich zničených domů,“ uvádí organizátor Grzegorz Damski v příspěvku na svém Facebookovém profilu.

Zdroj: Jsme offline, Grzegorz Damski, Facebook