Jak se udržuje pořádek se třemi dětmi, se nám svěřila čtenářka s nickem Ula. Za její příspěvek na dnešní téma, jí moc děkujeme

Milá redakce, tak toto téma mě opravdu oslovilo, tak jako každou pořádkumiluvnou ženu. Když jsem žila jako bezdětná se svým manželem, byla to vlastně co se týče úklidu procházka růžovou zahradou. Co jsme si zašpinili, neuklidili, to jsme hravě udělali za pár chvil a měli jsme uklizeno. Co mám tři malé děti nedělám vlastně nic jiného, než že uklízím a uklízím. Zjistila jsem, že když průběžně stále neuklízím po nich vytahané hrnce z kredence, věci se skříní, vyžehlené kapesníky, hračky poházené po bytě, toaletní papír rozmotaný u WC, rozdrobený rohlík... a mohla bych pokračovat dál, tak bychom za chvíli asi v té špíně shnili.

Docela mě potěšila minule kamarádka, která přišla na návštěvu a čekala, že budu mít bordel, ale nebyl... ale je to vykoupené tím, že jsem stále unavená a také pocitem, že když to neuklidím hned, že druhý den se tady v bytě 4 + 1 nehneme...

Mezi svátky jsem si udělala trochu větší volno, protože dávali v televizi pohádky a celkově se člověk snažil si tu atmosféru vychutnat, tak jsem dělala jen to nejnutnější a hned to bylo vidět. I manžel se divil, co se děje, že není jako vždy vše na svém místě, ale občas člověk musí vypnout a nebýt jako robot.

Jinak můžu říct, že nejsem nějak chorobně závislá na uklízení, ale např. prach v naší domácnosti stírám denně. Bydlím totiž v Ostravě, kde je ta prašnost vysoká, i trojnásobně oproti jiným oblastem a je to hned vidět. Spíš mi vadí, že se na ten prach váže plno chemických látek, jako je benzoapyren, rtuť ... a to pak dýcháme. Takže i z toho důvodu.

Jako dovětek na konec. Moje dcera minulý týden donesla ze školky vši, tak jsem během dvou dnů prala sedm praček, abych dala celý byt do kupy. Zřejmě ty vši měla už dva dny a už byly i na posteli. Kdo to nezažil, neví o čem píšu. Katastrofa. Všem maminkám, které mi poradily, co s tím, moc děkuji a doufám, že nás opět nenavštíví nevítaná návštěva. I když v kolektivu člověk nikdy neví. Po deseti dnech od nich máme pokoj, ale vím, že vyhráno není.

A teď básnička:

Mít tři děcka,
to je pecka,
lezou, špiní,
nejsou líní.

Někdy už mám taky nervy,
vezmu smeták, přítel věrný,
achich, ouvej, vem to ďas,
zítra tu mám bordel zas!

Jak se říká - čistota půl zdraví,
špína celý - tak to nechám po neděli.
Jen se dřu, co nadělám,
hlavně že ty děti mám - a jsem za ně ráda!!!

Ula

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Líbí se mi, že to berete s humorem

Jak to máte s uklízením vy, milé ženy-in? Také máte pocit, že je to nekonečný příběh? Zapojujete své děti do úklidu? S čím vám pomáhají? Kdo je ve vaší domácnosti největším nepořádníkem? Je podle vás lepší uklízet průběžně, nebo to vzít najednou z gruntu?

Napište nám na dnešní téma na adresu redakce@zena-in.cz

Reklama