Děkujeme za první milý příspěvek na dnešní téma. Poslala nám ho čtenářka Ula a vy se v něm dočtete, jak to dopadlo se ztrátou snubního prstýnku

Milá redakce, můj nejmilejší šperk je zásnubní prstýnek, který nosím už deset let... Říká se, že když po svatbě ztratí jeden z partnerů prstýnek ze svatby, věští to neštěstí. Můj manžel nosil prstýnek pravidelně, jednou si ho však v práci sundal při sprchování a pak ho přidal k monterkám do tašky.

Když přijel domů autem, auto zamkl a šel domů. Večer se koupal a vzpomněl si, že prstýnek chybí. Sice nejsme zrovna moc pověrčiví, ale co když zrovna na této pověře něco je... krve by se v něm nedořezal... Nakonec ho šel hledat před dům, jestli náhodou nebude v autě či u auta. Asi po čtvrt hodině se vrátil s úsměvem na tváři, prstýnek ležel vedle auta na dlažebních kostkách. Okolo stále jezdila auta, tak je div, že nebyl zničený.

Prstýnek má stále ve šperkovnici a teď se na něj jen dívá, protože trošku přibral. Já ho nosím, ale taky ho mám "na fest", ale nosím stále...

Víte, že na té pověře možné něco bude? Když totiž vzpomenu, kdo všechno už se rozvedl, tak většinou prstýnek ztratili nebo měli při svatbě půjčený... ale bude to taky v lidech, to víte, že jo.

Ula

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Já bych to spíš svedla na ty lidi.

Co vy na to, milé ženy-in? Znáte také nějakou pověru ohledně snubních a zásnubních prstýnků? Věříte jí?Jaký šperk je nejmilejší vám? Kdo vám ho dal a jak často ho nosíte? Je to také prstýnek, nebo jiná vám drahá věcička?Pootevřete nám alespoň symbolicky vaši šperkovnici?

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese redakce@zena-in.cz

 

Reklama