Čtenářka s nickem Ula má tři malinké děti a neví, kam dřív skočit. Jak by naložila s víkendem snů, kdyby na něj došlo? To se dočtete v jejím pěkném příspvěku.

Snový víkend

Dobrý den, víte, že takový víkend bych určitě uvítala? Se třemi malinkatými dětmi si prostě musím i přes den dělat malé přestávky, protože bych se v tom kolotoči jednoduše zbláznila. Zatímco totiž jedno dítě přebaluji, druhé vezme z lednice jogurt a než ho bez mého vědomí otevře, půlka vylitá na koberci, další dítě se snaží si vyčistit zuby, ale vyčistí i půlku koupelny, první dítě se u přebalování vzteká, pak si čteme, abych je chvíli zabavila, ale knížku pomalu zruší... a tak to u nás chodí stále dokola.

Když jsem minulý týden jen šla ohřát polévku, tříletý chlapeček mezitím vylezl na parapet (okna zamčená), ale mezitím si šprajcnul nohu za topení. Řval, já přemýšlela, jak mu pomoci, noha nešla ven. Nakonec jsme to dokázali, ale už jsem v hlavě lovila číslo na hasiče... prostě normální rodičovská dovolená. Naštěstí manžel je doma velký pomocník a bez jeho rukou a nápadů bych asi byla zoufalá. Takhle tu rodinnou situací proplouváme a já si často říkám, že mít tak pro sebe víkend, to by bylo.

Vím určitě, že jak bych někam vyjela, hned by se mi to těch dětech stýskalo. Ale to si musím prostě zakázat. Kam bych jela? Vyjela bych do Beskyd. Lanovkou bych se nechala vyvézt na Pustevny, prošla si přírodu, zavítala bych na výborný oběd do Jurkovičových domů - nádherná architektura - asi do Maměnky, dala si místní baštu, venku bych si pak sedla na kávičku, nechala se hýčkat sluníčkem a byla šťastná, že je chvíli klid, že je na světě krásně a že na tom světě na tu chvíli můžu být i já.

Pak bych se vrátila do města a zašla si na masáž s koupelí, pak bych se prospala. Jako výborné místo se mi jeví jeden místní zámek, kde dělají i pivní koupele.

Večer bych si zašla se svojí nejlepší kamarádkou na Stodolní, protože ač jsem v Ostravě, ještě jsem tam nikdy nebyla. Vytancovala bych se v nějakém příjemném baru, zrelaxovala a pak bych prakticky celou neděli prospala nebo bych se válela u televize u nějakého pěkného filmu. K večeru bych zajela někam na dobrou večeři - s tou mojí kamarádkou a pak už by zase ty moje děti měly maminku zpátky - odpočatou, nabitou zážitky, energií a optimismem.

Že bych to někdy vážně zkusila? To by si pak manžel musel vzít tak týden zdravotní dovolenou. Ale nevylučuji to.

Děkuji za pěkný tip!

Ula

Tak to zrealizujte, potřebujete to jako sůl. A manžel si nemusí brát hned týden, jen mu je pěkně nechte na víkend, ať si to zkusí. A co třeba pomoc některé z babiček?

Jak jste na tom s volnými dny vy, milé ženy-in? Míváte je, nebo je to pro vás nedostižný sen?Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama