Ula nejenže poslala pěkný příspěvek, ale ještě k dnešku přidala důležitou otázku: Vážení v redakci,vzhledem k tomu, že jsem učila ve škole, tak jsem se snažila vypadat hezky.

Tím pádem jsem nosila hlavně sukně s halenkou. Jednou se mi dokonce stalo, že jsem ráno zaspala a vzala si halenku, svetr, kabát a zapomněla jsem na sukni. Při příchodu do práce jsem se svlékla a kolegyně se začala smát, tak jsem se zhrozila, protože v silonkách a kalhotkách bych opravdu mezi děti jít nemohla.

Co teď, za chvíli mělo zvonit - tak mi kolegyně tělocvikářka půjčila svoje tepláky. No vypadala jsem strašně i proto, že tepláky byly asi o 25 cm delší.

Ten den jsem učila osm hodin, tak si mě všichni postupně prohlíželi, že mám asi nějaký úlet. Při třetí vyučovací hodině jsem to už nevydržela, začala jsem se smát a vysvětlila jsem studentům, proč vypadám tak, jak vypadám.

Vzali to s humorem. Jen jsem se snažila nepromenádovat se po celé škole. Stejně si to řekli.
Teď, když mám tři malé děti a stále je tahám po schodech do kočárku, do tramvaje, autobusu, obchodů aj. jsem už sukně vzdala.

Jednou jsem si neuvědomila, že když si vezmu dlouhou riflovou sukni, že nebudu moct ani nastoupit do tramvaje, kde jsou vysoké schody. Udělala jsem první krok a dál to už nešlo. Tak jsem sama sobě vynadala, že na mateřské nemá cenu "honit módu" a raději to jistí rifle.

Taky jsem te´d pěkně přibrala, tak bych stejně v sukních vypadala jako "kovaná soudružka".
Jaký máte názor na Skoty a jejich sukňové variace v kostce? Mě přijdou směšní. Hezký den.
Ula

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


…člověče, to je výborná otázka s těmi Skoty. Přidám to k otázkám pro dnešní den. Díky.

Za sebe? Já ctím ten zvyk a jejich folklor, líbí se mi, že dodržují prastarou tradici a že tady v tom nejsou stiženi trendy. Vypadá to komicky pro nás a já se také usmívám, když to vidím, ještě ty epesní podkolenky... :-))) ale z druhé strany – klobouk dolů. Míša

Cítíte se líp v kalhotách, nebo v sukních?

A proč?

Mám i otázku pro naši mužskou část čtenářstva:

Líbí se vám víc na ženě sukně, nebo kalhoty?

A proč?

A otázka od Uly: Co vy na skotský mužský zvyk?

Celý den si dnes budeme na na toto téma povídat. Své příspěvky pište, jak je zvykem na redakce@zena-in.cz.

Také bude nějaká soutěž, dočkají se chcípáci i borci a aktuálně pořešíme, co přinese den nového.