Vážení v redakci, na téma rozchod už toho bylo napsáno hodně. Kdybych zapátrala ve své paměti já, tak by mě taky píchlo u srdíčka, protože ne vždy bylo všechno podle mých představ a na některé situace by člověk nejraději zapomněl, ale protože je pátek, vezmu to z jiného konce, trochu úsměvného.

Nejraději bych se v naší rodině rozloučila a rozešla s vešmi - se všemi vešmi! Moje čtyřletá dcera totiž nastoupila v pondělí do školky po dlouhých vánočních prázdninách a tak jsem si říkala, jakou nemoc zase brzy přinese. Jestli bude nejdřív kašlat, nebo přibude rýma, rotaviry, spála, neštovice nebo něco podobného, co stále školkou koluje. Nakonec jsem si pro ní včera šla s tím, že má pár dětí ve třídě vši. To jsem ještě netušila, co všechno nás čeká. V lékárně jsem nakoupila šampon a krém, dvoufázovou léčbu této nepříjemnosti, dceru posadila do vany a napatlala šampon. Dolévala jsem jí do vaničky vodu, aby mi nezmrzla a hodinu jsem čekala na zázrak. Ten se nedostavil. Vši se mi smály dál. Asi tři hodiny jsem je vytahovala z vlasů a drtila. Pak jsem jí dala na noc balzám - tu druhou bázi - a zavázala šátkem. Ráno byl šátek plný  hnid. Myslela jsem si už, že se pozvracím.

Protože ty vši musela chytnout už v pondělí, byli na polštáři, v postelích, všude. Tak jsem během jednoho večera "udělala pět praček", prala jsem až do hluboké noci, dělala jsem vlastně nový vánoční úklid - zgruntu... Ráno jsem vlasy umyla znova, znova dvě hodiny vytahovala hnidy a večer opět stejná procedůra. Vše při plném provozu rodiny, kojení dalšího dítěte, krmení toho prostředního, vaření, úklid, nákupy, doktor... no donekonečna... a když jsem se šla osprchovat já, veš lezla po stěně v koupelně...

Musíme bojovat dál, doufám, že úspěšně. Dcera má totiž své husté vlasy až po zadek.

Prosím, jaké máte zkušenosti s tímto parazitem Vy?

Ula

Text nebyl redakcí upraven.

Milá Ulo, zapátrala jsem v archivu a našla jsem jeden starší článek s netradičním receptem. Čtenář Michal bojuje proti vším pomocí Alpy, návod čtěte ZDE.

Kdybyste chtěla přípravky určené pro likvidaci vší, vězte, že v současné době se prodává přípravek s názvem Diffusil, stojí asi dvě stovky. O něco dražší (asi 270) je Hedrin. Za 350 korun si pak můžete koupit Paranit. Tohle všechno seženete běžně v lékárně.

Hodně rad a tipů najdete na specializovaném serveru www.hnidy.cz

Dnešní téma: Rozchod!

Napište nám, cokoliv vás napadne na téma rozchody. Popište rozchody, kterými jste prošla, způsob, jakým se rozcházíte vy. Napište nám o nejoriginálnějším rozchodu, o kterém jste kdy slyšela.

Své příspěvky na téma ROZCHOD posílejte už teď na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé e-maily budeme v průběhu dneška zveřejňovat a jednu z vás také odměníme. Tentokrát hrajeme o dárkový balíček čajů Pickwick se stylovým hrnečkem.