621bb42241b2bcl.jpg
Foto: PETR KOZLÍK/MAFRA (Profimedia)

Obdobně jako iniciovala Česká televize minulý rok benefiční Koncert pro Moravu s rekordním výtěžkem z dárcovských SMS zpráv na pomoc vesnicím postiženým přírodní katastrofou, chystá nyní Koncert pro Ukrajinu. Bez nároku na honorář vystoupí dnes a na pražském Václavském náměstí desítky umělců. Hodinu a půl trvajícím programem, jenž divákům zprostředkuje i náhled na aktuální situaci na Ukrajině či vhled do života Ukrajinců v Česku, provede moderátorská dvojice Světlana Witowská a Daniel Stach.

Výtěžek koncertu poputuje do sbírky Člověka v tísni SOS Ukrajina. Organizace humanitární pomoc na Ukrajině poskytuje již od roku 2014, a jakmile to situace umožní, soustředí se její týmy na zajištění nejzákladnějších potřeb – potravin a zázemí pro vnitřní uprchlíky. Člověk v tísni je připraven pomoci nejen na Ukrajině, ale v případě potřeby i v okolních zemích, které pravděpodobně zasáhne uprchlická vlna.

Diváci mohou sbírku podpořit zasláním DMS ve tvaru DMS SOSUKRAJINA 30, DMS SOSUKRAJINA 60 nebo DMS SOSUKRAJINA 90 na telefonní číslo 87 777 nebo darem na sbírkový účet 9320 9320/0300.

Dvouhodinový charitativní program, jehož výtěžek poputuje na pomoc lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině, se rozhodla podpořit i řada dalších organizací. Od 20:10 hodin jej tak kromě programu ČT1 odvysílá také Český rozhlas Radiožurnál nebo TV Nova a na svých facebookových platformách i desítky českých veřejných a soukromých institucí a dalších médií.

Zdroje: Česká televize, tisková mluvčí ČT Kateřina Blinková, Youtube

Reklama