Minulý týden jsem se sešla se svojí dlouholetou kamarádkou. Hrozně jsem se na ten sraz těšila. Tereza je na mateřské dovolené a na setkání už není tolik času, jako dřív. Přítelkyně dorazila včas, ale se špatnou náladou. „Ukradli nám ten drahý kočárek, po kterém jsem tolik toužila,“ pípla rozmrzele...

Zloději neznají hranice! Kolikrát mě šokují informace, například když slyším v televizi, že byl okraden invalidní důchodce, nebo že na chodníku přepadli starou babičku. Zloději si klidně vyberou i matku na mateřské dovolené.

kočárek„Můj vysněný kočár jsem vlastnila pouhé tři týdny. Dvacet tisíc v tahu! Ten golfáč byl značkový a stál patnáct tisíc, minulý týden jsem si ho ještě „vytunila“, když jsem na něj sehnala letní stříšku a vložku do kočáru,“ nadává Tereza nahlas v kavárně.
„Normálně rozhazovačná nejsem, ale minulý měsíc jsem prožila jednu nepříjemnou věc a chtěla jsem si zlepšit náladu a udělat si radost. Splnit si sen. Manžel byl proti, ale já si drahý kočárek nakonec prosadila. To jsem teda investovala,“ málem se rozplakala Tereza.
„Zloděj se vloupal do našeho bytového domu. Sousedce se zase ztratilo na balkoně ze šňůry nějaké značkové oblečení. V domě se za celých šest let nic neztratilo, všichni se známe! Bydlí tam dvě rodiny a tři svobodné holky, a dvě důchodkyně, na chodbě jsem mohla vždy nechat cokoliv, a další den jsem to tam vždycky našla. Proto jsem neměla obavu nechat na chodbě i můj vysněný kočárek,“ vypráví dále. „Jsou to hyeny, ještě že mám pro syna jiný kočár, jinak nevím, v čem bych ho vozila,“ lamentuje a objednává si víno. To ji trochu uklidní.

Povzdychnu si a je mi jí vlastně líto. Smozřejmě, asi ji možná odsoudíte, proč si kupovala tak drahý kočárek, ale já ji chápu, při mateřské pracuje na částečný úvazek a chtěla si udělat radost. Od čeho by ten život pak byl, kdyby se člověk nemohl sem tam rozmazlovat. Jenže nepočítáme s tím, že kolem nás existuje lidská závist, a co není přidělané řetězem, zmizí....

Takže, milé čtenářky, dejte si pozor na své věci a buďte ostražité. Krásné letní dny!

Reklama