Stalo se vám to někdy? Že vás někdo nečekaně okradl? A sebral vám něco, co potřebuje e k denní potřebě? Napište nám o tom, my se zeptáme za vás!

Ukradený kočárek

Před týdnem mi u nás v domě ukradli kočárek. Nemáme výtah, bydlím ve druhém patře. Nejprve jsem rychle vynesla nákup, pak tříměsíčního syna, a když jsem se vracela pro kočárek, tak už v chodbě dole pod schody nebyl! Myslela jsem, že se mi jen zdá, že přece za tak krátkou dobu se nemohl ztratit! Ale bohužel to byla pravda. Někdo ho během těch tří minut ukradl. Nemáme dole v činžáku kočárkárnu, kočárek nosíme nahoru do bytu. Ach jo, stál osm tisíc a je fuč. Kdyby se mi ten zloděj dostal pod ruku... Měla jsem zkažený ne celý den, ale celý týden. Koupila jsem na internetu jiný kočárek, naštěstí levný, ale ne tak hezký.

Dana

kočárek

Protože se kočárky kradou celkem často, obrátili jsme se na odborníka z oblasti pojištění

Zeptali jsme se paní Dagma Koutské, z oddělení komunikace Allianz pojišťovny, jak by se měly v rámci pojištění chránit matky proti ukradeným kočárkům.

Jak se mají maminky chránit před ztrátou kočárku? Jak má být kočárek zajištěn, aby se na něj vztahovalo plnění proti ztrátě - u běžné pojistky domácnosti. V případě, že si je nemohou vzít do bytu. (využívají kočárkárnu, kočárek někde přivazují....)
Ideální je sjednat si pojištění domácnosti, ale samozřejmě se ještě před jeho sjednáním zeptat, jak jsou tyto nezbytné dětské dopravní prostředky v pojištění ochráněny. Většinou je totiž třeba kočárky zabezpečit podobně jako například kola - pod zámkem ve sklepě, nebo v jiné místnosti určené k jejich skladování. Takže při plnění z běžného pojištění domácnosti se u krádeže vždy zkoumá způsob, jakým pachatel překonal překážku - tedy například odvrtal zámek od kočárkárny, vylomil mříž ve sklepě.

Vím, že pojišťovna Allianz nabízí typ pojištění domácnosti, kde je myšleno i na volně stojící kočárky, které si matky nemohou vzít do bytu a nemají je kde zajistit proti krádeži. Kočárek tedy musí stát na chodbě. O jaké pojištění jde, co byste poradila těmto matkám?
AllianzAllianz pojišťovna přišla s novinkou a svým pojištěním domácnosti ve variantě Exkluziv kryje právě u dětských kočárků a také invalidních vozíků, na něž jsou jejich uživatelé odkázáni, i krádež prostou, tedy bez překonání zabezpečení. V praxi to znamená, že pojišťovna uhradí i krádež kočárku umístěného ve společných prostorách domu. Ze stejné varianty tohoto pojištění domácnosti uhradí i odcizení kočárku z automobilu - tam už se však pachatel musí dostat násilím. Limit v obou pojištěních je 10 % z celkové pojistné částky pro vedlejší prostory, takže pokud máte pojištěné věci například na 100 tisíc, je limit 10 tisíc, pokud na 500 tisíc Kč, je limit plnění 50 tisíc korun.

Reklama