Herecká dvojice Catherine Zeta-Jones a Michael Douglas si včera opět vyrazila k přelíčení. Manželé však nemířili do maskérny, kde by je vizážisté upravili pro další filmový záběr, ale k soudu. Pár se totiž odvolal k rozsudku z minulého týdne a včera ráno stanul před londýnským nejvyšším soudem.
Spor Douglasovi versus časopis Hello se táhne už třetí rok. Když se Catherine a Michael v listopadu 2000 rozhodli se vzít, otiskl obviněný časopis nelegálně získané a manželi neautorizované snímky z newyorského obřadu. Douglasovi se teď cítí poškozeni a okradeni a žádají po redakci omluvu a odškodné.
Osmapadesátiletý Michael tvrdí, že záplavě novinářů před obřadní místností šlo tehdy o "veselce" uniknout jen stěží. Přesto prý časopis Hello neměl žádné právo fotografie otisknout. Třiatřicetiletá Catherine, která zhruba za měsíc porodí své druhé dítě, zase říká, že "jejich soukromí bylo narušeno a jejich společenská prestiž pošramocena".
Dvojice totiž už před obřadem prodala exkluzivní práva na své svatební snímky největšímu konkurentu časopisu Hello, magazínu OK!, který za ně zaplatil více než jeden a půl milionu dolarů. Reportéři z Hello si však našli vlastní způsob, jak se k obrázkům dostat. Dokonce se jim podařilo originální svědectví ze slavné svatby vydat ještě o tři dny dříve, než týdeníku OK!.
"Je to šokující, zničující a neodpustitelné," rozčiluje se Catherine v soudním protokolu. "Připadám si, jako by mi někdo odcizil něco opravdu soukromého a cenného," uvedla herečka před senátem. Její manžel přikyvoval. Soud z minulého týdne nedopadl pro manžele dobře. Soudce řekl, že jejich svatba byla veřejnou věcí, protože to médiím oznámili několik dní dopředu. Ani včera se však soud nedobral výsledku a jednání bylo odročeno.
Reklama