Kuchyně 

 

Kuchyň je pro mnohé z nás místo, které je naším „královstvím“. Tady vzniká základ tepla domova, tady se vaří jídlo, které nám chutná a které s láskou připravujeme. Je to místo, kde trávíme hodně času. V kuchyni se schází celá rodina u jídelního stolu a zažívá chvíle uvolnění a pohody.

 

Kvůli vaření a skladování jídla musíme tuto místnost neustále uklízet. Je třeba často vytírat, omývat zašpiněný povrch pracovní desky i stolu a také dlaždice. Mytí nádobí a hrnců je na denním pořádku. Jak si takovou dřinu ulehčit?

 

Tipy na úklid kuchyně - na co bychom neměli zapomenout a jak si ušetřit práci:

 

Jak na  silně znečištěné povrchy ? Rozpálený tuk, vylitá omáčka, hrnec, který přeteče… známé situace...

Povrchy pracovních desek, na kterých v kuchyni pracujeme, jsou velmi namáhané. Ulpívá na nich nečistota, často ve formě mastnoty a zbytků jídla. Bohužel mastnota se při přípravě jídla dostává do zákoutí, kam máme nesnadný přístup – stéká do skulin za kuchyňské skříňky, do prostorů mezi těsněním. Pokud máte v domácnosti okolí sporáku chráněno dlažbou, mastnota zůstává nejen na nich, ale také ve spárách, odkud se špatně odstraňuje. Stejnou péči při úklidu bychom tedy měli věnovat všem plochám, kam se mastnota a zbytky jídel dostávají.

Pro úklid těchto ploch proto doporučujeme výrobek Bref Power Odmašťovač, které si jistě oblíbíte. Díky vysoce výkonné receptuře spolehlivě odstraňuje mastnotu, olej a připálené zbytky jídla a vzhledem k jeho pěnové konzistenci skvěle drží i na svislých plochách. Pěnová konzistence přípravku déle drží na povrchu, a lépe tak působí na špínu. Díky praktickému balení s rozprašovačem je vhodný speciálně pro čištění těžko dostupných míst.

 

Máte doma krb nebo gril? Grilujete si doma pochoutky? Milujete pohodu, kdy vám večer plápolá v krbu oheň? Pak pro vás máme dobrý tip na pomocníka při úklidu grilu a krbu, který jsme již zmínili. Je jím Bref Power Odmašťovač, který oceníte díky tomu, že výborně čistí saze a stopy kouře a zároveň je velmi účinný při odstraňování připálených skvrn.

 

Speciální úklid povrchů v kuchyni a kuchyňských spotřebičů pomocí čističů Bref Power. „Power“ je síla, a právě silný čistič Bref Power je to, co vám pomůže zvítězit i ve vaší domácnosti - snadněji a jednodušeji.

 

Při úklidu nesmíme zapomínat na plochy kuchyňských spotřebičů – jako je například digestoř, chladnička, mikrovlnná trouba, varná konvice, toustovač… Všechny tyto spotřebiče také potřebují udržovat v čistotě. Platí pro ně to samé jako pro povrchy v kuchyni. Při čištění těchto povrchů opět doporučujeme Bref Power Odmašťovač.

 

Koupelna

 

„Červený Bref“

Na místa v koupelně, kde se můžeme potkat se rzí a odolným vodním kamenem, je ideálním pomocníkem Bref Power čistič v pistoli s rozprašovačem. Kromě toho, že si hravě poradí se špínou, jistě oceníte i jeho univerzální použití na nejrůznější materiály, jako je keramika, nerez, chromové součásti, plexisklo, ale samozřejmě i dlažba.Vysoce výkonná receptura „červených“ čističů Bref Power byla vytvořena na bázi směsí organických kyselin se dokáže poprat i s odolným vodním kamenem a vyčistí povrch bez škrábanců. Tyto kvalitní čističe bezpečně poznáte podle jasně červené barvy na obalech.

 

 

 

 

 

„Bílý Bref“

Naopak na povrchy, kde se můžete setkat s plísněmi, bakteriemi a viry, doporučujeme využít účinku dvou čističů, které obsahují vysoce účinnou recepturu na bázi aktivního chlóru. Jedná se o Bref Power dezinfekční čistič v pistoli s rozprašovačem a Bref Power dezinfekční čistič v lahvi. Desinfekční čističe Bref Power poznáte podle bílé barvy obalu.

 

Na choulostivější pracovní desky nebo skleněné skříňky doporučujeme použít Clin Universal, který také odmašťuje a je šetrnější k povrchům. Ideální je i na čištění linky nebo chladničky. Špinavé plochy hravě odmastí, očistí a zároveň krásně naleští. Na skleněné plochy pak již není potřeba použít žádné speciální prostředky.

 

Více informací o přípravcích, které pro úklid doporučujeme, najdete v těchto uveřejněných článcích:

 

Bref Power extra silný odmašťovač

Bref Power ostatní přípravky:

Pur Balzam pro ochranu pokožky rukou:

Somat: a www.somat.cz

 

 

V příštím článku vám přineseme rady, na jaké pomocníky se spolehnout při mytí nádobí. Nebudou chybět rady, které oceníte, pokud máte doma myčku!