Většina domácností zpravidla bývá uklízena průběžně, avšak několikrát do roka se podniká větší, generální úklid. Kombinace jara a koronaviru nás přímo k úklidu vybízí. Díky jarní energii a koronaviru, kvůli kterému jsme nuceni zdržovat se více doma, máme chuť a čas uklidit si ve svých domovech..a pro někoho je úklid kvůli sluníčku, jež prosvětluje všechny zaprášené kouty, nevyhnutelný. I z toho důvodu se ustaluje pojem #koronaúklid. Zároveň nám čas v karanténě poskytuje prostor pro zelenější přemýšlení.

O tom, že jsou čisticí přípravky náročné pro přírodu, víme asi všichni. Je mnoho důvodů, proč přejít na zelenou vlnu. Přírodní čisticí prostředky se přirozeněji a lépe rozkládají a nezatěžují životní prostředí.  K dalším důvodům se řadí například i fakt, že cílem úklidu by neměla být zcela sterilizovaná domácnost bez všech (špatných, ale i dobrých) bakterií. Nebydlíme na operačních sálech a některé bakterie jsou našemu životu prospěšné. Například děti by neměly vyrůstat v absolutně vydesinfikovaném prostředí, protože si jejich tělo nevypěstuje imunitu a naopak takové děti budou mít oslabený organismus a budou alergičtí na různé patogeny, se kterými se ve sterilizované domácnosti nesetkaly.
gren.jpg
Mnoho běžných součástí domácnosti (nebo dokonce i klasických potravin) nám dokážou s úklidem pomoci i bez použití nebezpečných chemických látek. Mezi nejúčinnější patří například ocet, ten se využívá pro odstranění pachů, plísní, má také dezinfekční účinky a navazuje na sebe tuk. Pak je i několik kvalitních výrobců čisticích prostředků, kteří se snaží eliminovat dopad na životní prostředí. Naše výrobky obsahují aktivní mycí složku na přírodní rostlinné bázi, jsou šetrné k čističkám odpadních vod, nemají konzervační látky a bývají bez zbytečné parfemace. 

Zazelenejte se společně s jarem a uklízejte s námi chytře a zároveň šetrně.

Úklidovou poradnu přináší Larrin, značka českých čisticích prostředků. Uklízejte chytře!

Více najdete ZDE
607d49580be06obrazek.png

Reklama