Léto je za námi, dny se krátí a před námi pomalu vyvstává představa předvánočního úklidu. Pokud si však letos zvolíte ty správné pomocníky, ušetříte nejen spoustu námahy, ale také času. Zatímco řada vysavačů Philips Performer, kterou tvoří tři modely FC 9176, FC 9174 a FC 9170, nabízí kromě sacího výkonu 500 W těsnění HEPA a filtr Ultra Clean Air HEPA 13 pro skutečně dokonalý úklid, nový elektrický smeták FC 6126 díky ohebné tyči snadno dosáhne i na obtížně přístupná místa. Poslední pomocníci patří do kategorie ručních vysavačů. Antialergický model FC 6095 je vybaven HEPA filtrem, model FC 6142 umožňuje jak čištění nasucho, tak namokro.

 

Vysavače Philips Performer s mezinárodním atestem HEPA výrobku pro dokonalý a rychlý úklid vaší domácnosti nabízejí nejen sací výkon 500 W (příkon 2 200 W), ale zároveň i těsnění HEPA a filtr Ultra Clean Air HEPA 13. Ty pohltí sebemenší prachové částice a během chvíle tak pomohou vytvořit zdravé a čisté prostředí pro vás i vaši rodinu. Sací hubice Tri-Active nabízí trojnásobně vyšší výkonnost při vysávání. Postranní kartáčky umožňují vyčištění nejen rohů a ohybů, ale také úzkých škvír, okrajů stěnových lišt a okolí nožiček nábytku. Velký sací otvor v přední části hubice pohltí velké nečistoty bez nutnosti zvedání hubice. Její aerodynamický tvar navíc zajišťuje optimální využití sací síly bez úniku vzduchu na kobercích i tvrdých podlahách. Díky kazetě Clean Comfort už není problémem ani likvidace sáčku na prach. Součástí příslušenství je kartáčový nástavec, štěrbinový nástavec a malá hubice. U nejvyššího modelu FC 9176 pak i hubice Super Parquet pro tvrdé podlahy, která odstraní třikrát více přilnavých nečistot, u modelu FC 9174 je to Turbo kartáč, který odstraní o 25 % více vlasů a prachu než hubice klasická. Během používání jistě oceníte i 9 m dlouhou síťovou šňůru, která společně se sací trubicí a hubicí nabízí akční rádius až 12 m. Díky tomu již nemusíte během vysávání neustále řešit otázku dostupných a volných zásuvek. Velmi praktické je i horní a přední držadlo či parkovací a skladovací poloha.

 

Bezšňůrový elektrický smeták Philips FC 6126 je vybaven speciální vestavěnou zásuvkou s objemem 0,2 l pro nečistoty, a je tak bez problémů ideálním řešením pro rychlý průběžný úklid, kdy se nikomu nechce ztrácet čas zdlouhavým vyndáváním vysavače, či si ohýbat záda u zametání. Jeho použití je velmi rychlé, navíc díky použití kloubového uchycení minimalizuje ohýbání, snadněji dosáhne pod nábytek a boční kartáče umožňují snadné čištění u stěn. Nový elektrický smeták stačí pouze vyndat z nabíjecí základny s napětím 4,8 V a může začít až 50 minutový nepřetržitý úklid. Díky dynamicky otáčejícímu se kartáči elektrické koště dokonale a bez námahy sbírá prach, drobky, vlasy a další nečistoty, a to jak z tvrdých podlah, tak i z koberců. V případě, že elektrický smeták není ještě dostatečně nabit, jste o této skutečnosti informováni kontrolkou, taktéž je tomu i při nutnosti jeho opětovného nabití. Jak jsme se již zmiňovali v úvodu, nový elektrický smeták je bezšňůrový, a proto není problém se libovolně pohybovat po celém bytě, aniž byste museli úklid přerušovat a řešit otázku další volné zásuvky.

 

Šikovní a rychlí pomocníci, které máte vždy po ruce

Ruční antialergický vysavač Philips FC 6095 s napájením 14, 4 V je vybaven dvoustupňovým filtrem HEPA, který zachytí i ten nejjemnější prach. Pro pohodlnější vysávání větších ploch je vybaven teleskopickou trubicí a podlahovou sací hubicí. Kapacita nádoby na nečistoty je 0,5 l, praktický podstavec slouží jak pro dobíjení, tak i pro ukládání přístroje a příslušenství mezi které patří štěrbinová hubice a kartáčový nástavec.

 

Ruční vysavač Philips FC 6142 s napájením 4,8 V je ideálním řešením pro průběžný malý úklid. Navíc je určen i k tzv. mokrému vysávání, tudíž s ním odstraníte během chvilky jakoukoliv rozlitou tekutinu. Pro delší dobu provozu je vybavenn výkonným nabíjecím akumulátorem NiMH, přičemž nabíjení probíhá v plochém podstavci, který je možné ponechat např. na stole či jej umístit na stěnu. Díky přesné hubici dosáhne i do těch nejmenších rohů, dále jsou vybaveny štěrbinovým nástavcem, kartáčovým nástavcem a stěrkou. Vše můžete jednoduše uložit do nabíjecího podstavce. Pro větší pohodlí během používání lze veškeré příslušenství a schránku na nečistoty mýt v myčce nádobí.

 

Více na www.philips.cz

Reklama