Chtěla byste bydlet v baráčku? Jenže to se člověk musí pořádně otáčet. Čtenářka Heather už to ví...


Přesvědčena (čti ukecána) o manželových kutilských kvalitách jsem s ním před rokem a půl zakoupila starší rodinný domek. Vyžadoval hodně oprav a peněz a jelikož peněženky ani matrace nadité zrovna nemáme, bylo potřeba zejména hodně sil a manuální zručnosti. Ač jsem základem klasické PéPéčko (Panelákový Povaleč), byla jsem odjakživa svými aktivními rodiči nucena pracovat na zahradě apod., takže zvednout zadek a pustit se do práce pro mě zas takový problém nebyl.

Kvůli manželově úrazu jsem se spoustu věcí musela zpočátku naučit sama, ovšem teď už zase fungujeme společně a hodně se učím od něj, protože je fakt šikula.

A tak když mi před časem jedna kamarádka sdělila, že jí přijde malíř na vymalování jejího 2+1, a druhá zas, že je zoufalá z děr ve zdi, dívala jsem se kapku nechápavě... Levou zadní totiž maluju, penetruju, natírám, betonuju, špricuju, nahazuju, vozím i nakládám kolečka s pískem i se sutí, zahlazuju, pěnuju, kytuju, demoluju a znovu zapravuju. Vím, jak se dává IPA, k čemu je tekutá lepenka, adhezní můstek i jak rozlít samonivelační stěrku. Položím lino i koberec. A ještě to i olištuju. Vím, že na tuhle stěnu musím použít vidiový vrták, jinak si ji slušně rozmlátím, a taky že tyhlety hmoždinky do sádrošu jsou na nic, ty druhý jsou lepší.

Řemeslníci by možná těžce nesli moji odbornou mluvu („takovýto s tím hejbacím, jak se to povoluje a utahuje" atd...) a taky většinou „chlapskou" práci nechávám samozřejmě na manželovi. Ale vím, že když chci, dokážu to i sama. Je mi jasný, že po vzoru svých kamarádek si malíře na malování zvát nebudu a díry ve zdi stihnu zapravit mezi snídaní a vyčištěním zubů. Jde jen o to se nebát. Stačí přečíst návod (tím získate náskok před kutily mužského pohlaví, ti jsou totiž strašně chytří na to, aby si četli nějaký manuál) a pustit se do toho. A uvidíte, jak to půjde. Bodejť by ne, když to zvládne každý druhý chlap :-)

Heather

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Kutilství

  • Můj chlap je kutil.
  • Jak jsem ulovila kutila.
  • Jeho kutilství mi leze na nervy.
  • Naše kutilské domácí vychytávky.
  • Jsem kutilka.

Příspěvky můžete posílat na náš redakční e-mail...

A co obdržíte za nej kutilský příspěvek? Nechte se překvapit, ale řekl bych, že naše hodnotná cena potěší každého kutila!

Reklama