boty

Blíží se léto a doba odhalování. To se samozřejmě týká i nohou. Zase obouváme sandály, žabky a boty s otevřenou špičkou. U těch se dnes na chvíli zdržíme, protože jsou tak trochu novinkou a tak trochu znovuobjeveným retro prvkem, který se opět dostává do módy.

boty

Kdy se začaly nosit?

Poprvé se paleček ve špičce boty ukázal ve dvacátých letech, ale největší slávu si botky na klínovém korkovém podpatku s kapkovitým výkrojem na palec zažily ve čtyřicátých a padesátých letech.

Přesně takové měla moje maminka. Byly čokoládově hnědé, semišové a „svítící“ obnažená špička působila neskonale žensky a roztomile. Tento typ bot dělal rozkošně malou nožku a báječně se hodil k bohatým sukním s útlým pasem. Byla to hezká móda v nelehké době.

boty

Je zvláštní, že mně takové boty vůbec nesluší, protože mám kratší palec než ukazovák a nějak se tam ty prstíky nechtějí porovnat. Proto raději zůstanu u osvědčených páskových bot, kde se ta anomálie paradoxně schová.

Ale ať už si zvolíte jakékoliv letní botičky, ve kterých ukazujete palce nebo všechny prsty, pamatujte na to, že pěkné nehty a správně ošetřené nohy jsou nezbytností.

Jak se líbí boty s otevřenou špičkou vám? Nosíte je? Jsou vám pohodlné? Nebo to není nic podle vašeho gusta.

34 = P-en a-y

Reklama