Pozadí o člověku hodně vypovídá. Šikovný psycholog z něj dokáže odhalit vaši povahu, temperament i skryté komplexy. Samozřejmě nemyslím to fyzické pozadí – i když i na to se leckdy nějaké ty komplexy vážou – mluvím o pozadí na Vašem počítači :).

Obzvláště lidé, kteří tráví u počítače delší čas, mají ve zvyku si upravovat vzhled pracovní plochy tak, aby pro ně byla příjemnější. U počítače, k němuž mají přístup jiní lidé, však může hrát roli i touha předvést se – snaha nějak zapůsobit. Jako seriózní pracovník banky si asi na pozadí počítače nedáte nahotinku – rodinné foto bude působit lépe. Na počítači v pracovně lékaře by zase nepatřičně vypadala fotka hřbitova.

Důležitý ovšem není jen zvolený motiv, ale i barevné odstíny. Některé povzbuzují k práci a zvyšují apetit – například oranžová a teplá žlutá, jiné mohou působit agresivně – červená a černá, další uklidňují – modrá a zelená. Zajímavé také je, jestli máte na počítači dlouhodobě stejné pozadí, nebo ho pravidelně obměňujete, a co Vás k takové výměně vede.

Mezi pozadími, které si dospělí dávají na počítač, převažují rodinné fotografie, zvířátka a příroda. U mužů jsou oblíbené také spoře oděné či neoděné slečny a auta nebo motorky. Mládež preferuje oblíbené hudební skupiny, herce a filmy, nebo také motivy z počítačových her.

Já mám momentálně tohle pozadí:

Co myslíte, že o mně vypovídá? :)

Jaké pozadí máte na počítači Vy?

Pojďme si udělat malou soutěž!
Do 14.00 dnešního dne mi na adresu redakce@zena-in.cz můžete posílat ukázky pozadí, které máte na počítači – do předmětu mailu pište „pozadí“. Já z vašich příspěvku vyberu deset nejzajímavějších (ne nutně nejhezčích nebo nejoriginálnějších – zkrátka nejzajímavějších :)), a ty umístím do novinky s anketou. Samozřejmě anonymně :).

Novinka vyjde v 15:00 a Vy budete mít možnost hlasovat v anketě, které pozadí Vás nejvíce zaujalo. Hlasování ukončím v 10:00 v pátek ráno.

Majitelka vítězného pozadí od nás obdrží lak na vlasy Taft pro maximální objem!

 

Reklama