Říká se, že ruce prozradí věk. Je fakt, že někdy ty svoje tlapky na úkor tváře zanedbáváme. Přiznám se bez mučení, že je to tak trochu i můj případ. Ráno bych asi nevystrčila nos z domu bez úpravy vizáže, ale že bych věnovala stejnou pozornost i rukám? Ani náhodou. Krému jim dám jen tolik, co „nespotřebuji“ na obličej, a tím to hasne. Manikúru si dělám sama amatérsky a laky používám minimálně.

Jednou jsem si v nějakém pomatení smyslů koupila červený lak. Chtěla jsem se tenkrát „vylepšit" na premiéru a připadalo mi vtipné použít k černému oblečení červenou rtěnku a lak jako jediné barevné akcenty. Můj záměr nevyšel, protože na mých lopatovitých ručkách s krátkými prsty vypadal rudý lak prostě příšerně. Nesluší mi ani dlouhé nehty. Mám chlapské ruce s vystouplými žilami a jakákoliv „ženská“ úprava na nich vypadá nepatřičně.


A tak jsem svoji péči o ruce zúžila na jejich čistotu a pár pravidel, která se snažím dodržovat, abych je nemusela schovávat do kapes. Vždycky mám kratší nehty, a pokud si je lakuji, tak lakem neutrální barvy a v jedné vrstvě. Zmírním tak nebezpečí, že se začne brzy loupat, což vypadá opravdu odpudivě.

A vůbec, lak na vysušených a jinak neošetřených rukách žádnou parádu stejně neudělá, takže jsme zase tam, kde jsme byly. U základní péče. Pokud se nenecháváte čas od času rozmazlovat u profesionální manikérky, můžete ruce i v domácích podmínkách ošetřit tak, jak si zaslouží. Můžete jim dopřát peeling, klidně ten, který používáte na tělo, a když nemáte ani ten, stačí smíchat trochu soli nebo cukru s krémem. Nic to nestojí a účinek je úplně stejný, ne-li lepší.Na zjemnění rukou nebo na vybělení nehtů znám jeden úžasný trik, který používá moje maminka. Tím zázrakem je citron. Až si uděláte v parném létě citronádu, nevyhazujte slupku, ale obraťte ji naruby a máte vynikající čistič. Zaručeně to funguje a pomůže vám dát ručičky třeba po práci na zahradě znova „do kupy".

No a když máte ruce jemné jak nemluvně, můžete začít krášlit a třeba se inspirovat i našimi obrázky. Máme tady něco pro příznivkyně přirozeného vzhledu nehtů i pro milovnice ďábelských „drápků“.

Co vy na to, milé ženy-in.
Jak se staráte o ruce a nehty vy?
Svěřujete se do péče profesionálům, nebo si vystačíte sama?
Jste drápková, nebo spíš přírodní?
Napište nám o tom.