Tak jsem si včera ráno přečetla horoskopy, abych věděla, co mne čeká. Věděla jsem, že mám napsat článek o vykládání osudu, ale to tam nebylo. Měla jsem si dávat pozor na to, aby mne někdo neokradl o peníze (nic), zároveň jsem měla dostat přidáno (nic), nakoupit si nové oblečení (za co), nemachrovat v tramvaji s notebookem (žádný nemám). Nic z toho nevyšlo.

Kolem kartářky jsem se mihla jednou na jakémsi večírku. Zadívala se na mne, vyložila karty. Tvářila jsem se jako sfinga, nekladla otázky. Paní z toho byla zmatená, prý jsem složitá osobnost. Vyložila karty znova. Opět bez výsledku. Ještě jednou si mne důkladně prohlédla a řekla, že kamkoliv přijdu, vzbuzuji pozornost. Poznamenávám, že  všechny ženy byly v kostýmcích a já měla poněkud nezvyklé letní oblečení (toho si musel všimnout každý). Pak jsem se dozvěděla, že jsem rozvedená (všichni tam byli spárovaní, já jediná s kamarádkou a bez prstýnku). Také si mám dávat pozor na zdraví, především na krční mandle (žádné nemám).

Kamarádce to nedalo, navštívila jinou kartářku a zeptala se i na mne. Zadala mé datum narození a jméno. Tato dáma se vyděsila, musela jsem být v dětství týraná a následky nesu dodnes (mé dětství bylo idylické a první a zároveň poslední facku jsem dostala v 17 a plně si ji zasloužila).


Ne, nechci shazovat lidi, kteří vykládají budoucnost, ať už prostřednictvím karet tarotových, mariášových, cikánských nebo virgule, kyvadla, křišťálové koule či jiných prostředků a pomůcek. Také čtou z ruky a očí.

Jsou lidé, kteří mají vidění nebo tušení, která se plní. Oni mohou vidět všelijaké okolnosti a věci skryté našim očím, ale to, co přijde, bychom měli někdy ovládat i my sami. Vysloví nějaký předpoklad, ze kterého si můžeme vzít ponaučení a svou cestu životem díky tomu ovlivnit.

A už vůbec neodsuzuji ty, kteří tomu věří. Zajímá je, co bylo, je a bude. Jaký je jim předurčen osud. Kde dělají chyby, jak se mají rozhodnout ve složitých životních situacích, jak vyřešit partnerské problémy. Hledají východisko, ač jim okolí často radí, aby se řídili rozumem. Nevědí, jak z toho ven, a uchylují se k věštbám, radám z horoskopů, zkoumají svá znamení a astrologické vliv na jejich osobnost.

Znám i také, kteří si každý den sami vykládají z karet, často podle příruček. Tam  jsem na vážkách. Dívají se na obrázky a spíše tam hledají to, co chtějí vidět. Čtou si denně horoskopy, večer zhodnotí, co se za den událo, a někdy si zdůvodní i naprostý nesmysl, že se vlastně stal dle toho, co bylo ráno napsáno.

Snažím se řídit svým vlastním rozumem a možná trochu věřím starému přísloví, že co se má stát, to se stane. Ale stejně si někdy říkám, že jsou věci mezi nebem a zemí, které si vysvětlit nedokážu...Doporučení knihy k dnešnímu témata: Hanka Zýková – Karty, vy a já

 

Karty si mne našly samy, říká Hanka Zýková, která je vykládá už 10 let. Nyní jí vyšla knižní prvotina Karty, vy a já. Knížka se nezabývá neomylností výkladu karet či autorky samotné. Jsou v ní popsány příběhy ze života, které se doopravdy staly a vstoupily do autorčina života. Jestli tomu chtěla náhoda, nelze posoudit, ale ta setkání se udála v pravou chvíli a splnila svůj účel: pomoci lidem v nesnázích.
Nicméně sama autorka uvádí, že: „Nečekejte však, že výklad karet z vás sejme těžké břímě volby o blízkých či vzdálených krocích ve vašem životě – konečné slovo je vždy jenom na vás.“

 

P.S.: jsou to příběhy zajímavé, které se mohou stát komukoli z nás, a autorka je mimochodem velmi sympatická, vtipná a charismatická dáma.

             

 

 

Reklama