Člověk by se měl umět o svou lásku poprat. Byť je tato moudrost myšlena převážně obrazně, občas ji někdo vezme doslova. Také Jitce (33) jednoho dne ujely nervy. Zašla si vše vyříkat s milenkou svého manžela. Jenže měla spíš z ostudy kabát.

Že ji muž podvádí, tušila delší dobu. Ale pořád doufala, že se mýlí. Pravdu do očí jí řekla až kamarádka, která ho načapala s jinou. „Vyprávěla mi, jak potkala Míru s místní prodavačkou z drogerie. Prý se líbali někde v parku. V době, kdy byl údajně s kamarády na pivu. Ani nevím proč, ale v tu chvíli jsem nejvíc ze všeho nenáviděla tu couru, která mi chtěla ukrást chlapa,“ svěřuje se Jitka, která si to rozhodně nechtěla nechat líbit.

slaping face

Napila jsem se na kuráž

Když přišla domů, otevřela si láhev vína a čekala. „Jakmile se Míra vrátil, vyjela jsem na něj, že všechno vím a ať se okamžitě přizná. Udělal to. Tvrdil ale, že je to jen takový úlet a vlastně o nic nejde. Prý miluje mě. Jenže alkohol udělal své a já se rozhodla jednat. S myšlenkou, že si to ta děvka za rámeček nedá, jsem vyběhla z domu a zamířila k ní. Kamarádka mi totiž vylíčila, kde bydlí. Hned mi bylo jasné, o jaký velký žlutý dům s kovovými vraty na konci ulice jde. Denně jsem kolem něj totiž chodila do práce!“ popisuje s tím, že ji cestou odvaha rozhodně neopouštěla. Spíše naopak. Měla čím dál větší vztek.

Dostala co proto

Stiskla zvonek a čekala. „Vyšla celkem hezká blondýna a usmála se na mě. Prý co potřebuji. Okamžitě jsem jí vlepila facku a zaječela na ni, že svého manžela. Ať se neopovažuje lézt mu do postele a zabaví se jinak. Stála tam jako opařená, ale proud mých nadávek přilákal jejího muže. Tomu jsem jen vmetla do tváře, že má doma děvku a dala se na ústup. Už jen z dálky bylo slyšet, že budou mít doma ten večer pěkně veselo. Dobře jí tak!“ vypráví s tím, že se jí usínalo o poznání lépe.

Trapný omyl

Rozčarování přišlo až druhý den, kdy svůj výstup líčila kamarádce. „Vytřeštila na mě oči a řekla mi, že jsem se musela splést. Ten dům, co myslela ona, je prý na opačné straně města. Zkrátím to, měla pravdu a já nafackovala nepravé. Ještě ten den jsem se jí šla omluvit. Paní mi hodně vynadala a trvala na tom, abych to celé ještě zopakovala jejímu manželovi. I od toho jsem si vyslechla své. Tak trapně mi ještě nebylo,“ přiznává Jitka, kterou po tomto zážitku veškerá chuť na pomstu své sokyni definitivně přešla. Možná prý i díky manželovi, který přísahal, že se s milenkou už neuvidí.

Čtěte také:

Reklama