Milý Richarde,

zdravím Vás i všechny ženy a dívky. Když tak přemýšlím nad dnešním tématem, říkám si, že záleží na úhlu pohledu člověka, zda-li se cítí být klikař, nebo smolař. Pesimista nebude zřejmě spokojen s žádnou výhrou, každá se mu bude zdát malá. Optimista naopak bude šťasten a spokojen i s výhrou „na ocase". Já osobně se řadím k optimistům, tudíž se raduji i ze sebevětší výherní blbosti. Štěstí se na mě přece usmálo, vyhrála jsem, udělala si radost a o to přece jde, ne ?

Ve svém životě jsem vyhrála už mnohokrát, i když to jsou obvykle právě ty ceny „na ocase" - knihy, CD, nějaká ta kosmetika či parfém. K těm hodnotnějším výhrám řadím třeba peníze, elektro, domácí spotřebiče, zájezdy. To vše se mi již podařilo vyhrát. Největší ptákovina, kterou jsem kdy byla obšťastněna, byla kupka hnoje - 1. místo v tombole na zemědělském plese. Tehdá jsem si dělala zálusk na třípatrový dort - 2. místo, ale ne, já musím vyhrát kupku hnoje. Naštěstí se nám ji podařilo prodat, takže to zas až tak špatná výhra nebyla.

Vzpomínám taky na jednu smskovou soutěž z časopisu, kde byly opravdu dobré ceny - peníze, zájezd, domácí spotřebiče, předplatné časopisů atd. Brala bych všechno, jen ne právě to, co jsem vyhrála já - knihu Početí, těhotenství a porod :-). Já, matka čtyř dětí! No, ale jak už jsem říkala, jsem optimista, tak jsem měla radost i z této výhry. Naopak nejlepší výhra v mém životě byla zájezd do Disneylandu pro celou rodinu na čtyři dny včetně kapesného. Na to nikdy nezapomenu, byla to nádhera! A když si vzpomenu, jaká náhoda přispěla k mé výhře, těší mě to dvojnásob.

Kdysi jsme s manželem bydleli v Praze. Já šla z práce, spěchala jsem, ale ouha, autobus mi ujel přímo před nosem. Nadávala jsem jak špaček, ale nezbývalo mi nic jiného, než čekat na další. Abych si ten čas nějak ukrátila, šla jsem čumnout do drogerie. Měli zrovna v akci Azurit, tak jsem ho vzala. U pokladny mi paní podávala kuponek, prý ho mám vyplnit a vhodit do boxu. Když jsem se zeptala, co se dá vyhrát, řekla mi, že lego. Chtěla jsem to vyplnit a vhodit do toho boxu, jenže už mi jel další autobus.

Tak jsem se na to vykašlala a pelášila. Autobus byl ale opět rychlejší než já a zase mi ujel. Vrátila jsem se tedy do drogerie a kuponek tam vhodila. Do měsíce mi přišel doporučený dopis, že jsem vyhrála 1. místo - zájezd do Disneylandu. Ještě, že mi ty autobusy ujely!
Soutěžím děsně ráda a často. Ne vždy se zadaří, ale když se podaří, je to paráda! Mějte se krásně a hodně štěstí !

evadolezalova


No vida! Tak jsme se dočkali i vydařeného zájezdu, už jsem se bál, že nikdo nikam neodletěl. :) Díky za příspěvek!

A co vy? Kam jste letěli? Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz

Reklama