Zasmějte se s příběhem čtenářky Karinečky o plyšákovi Uínkovi...


Původně, když jsem si přečetla téma „novotvary", celkem jsem se vyděsila, že se té mé práce nezbavím snad ani doma. Naštěstí jsem dočetla až do konce a téměř okamžitě jsem si vybavila svého synka a historku s ním spojenou.

Kdysi dávno, ještě když to byl malý prďola, pod stromečkem objevil malého plyšového tučňáčka a ten se stal jeho největším kamarádem na dost dlouhou dobu. Synátor byl ještě opravdu malý a milého kamaráda tučňáka si okamžitě pojmenoval. Byl to prostě „UÍNEK". Samozřejmě tomu nikdo nerozuměl, ale nikoho to taky nijak výrazně nevzrušovalo. Uínek s námi cestoval všude, byl to nerozlučný kamarád. Když nastal den D, putoval s námi Uínek i do nemocnice na operaci. Uložili jsme ho pěkně do postýlky, a když přišla sestřička, aby synkovi dala předoperační injekci, nastal ten správný rachot. Mládě začalo křičet z plna hrdla a sestřička, aby ho nějak uklidnila, pronesla osudnou větu: „Jak se ten tvůj tučňáček jmenuje?"

A můj synek vidíc v ruce sestřičky jehlu, začal řvát přes celé oddělení: „To je přece ŠULÍNEK!" Najednou všechna písmenka uměl řádně vyslovit, sestřička se málem zhroutila, jak se chechtala a já, kdybych mohla, se v ten moment zavrtám hluboko po zem. Po operaci za námi chodily všechny sestřičky a očividně si to užívaly, když se ptaly toho mého drobka, jakže se ten tučňák jmenuje.

Velmi dlouho zvířátku toto jméno vydrželo, poněvadž jsme nebyli schopni synkovi vysvětlit, že by bylo třeba vymyslet něco lepšího. Ale po této příhodě jsme hračku radši nechávali doma.

Trvalo asi rok a synátor vymyslel nové jméno. Nevím, kde k tomu přišel, ale od té doby máme doma TOPOLÁNKA.

Karinečka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou


Můj soukromý názor je, že se Karinečka doma moc dívá na politické přenosy a Uínek bylo původně zkomolené jméno jednoho bývalého ministra zdravotnictví. A tak tučňáček ani nepřevlékl stranický kabát.

Dnes máme v magazínu Žena-in.cz téma: Novotvary. Pište mi na redakční e-mail netradiční slova, která jste vy sami nebo někdo vám blízký vymysleli, a příběhy či situace, při kterých k jejich vymyšlení došlo.

Nejzajímavější slova ocením dárkem!

Reklama