Nová komedie Vladimíra Michálka, jenž o svém zatím posledním filmu tvrdí, že jde o ironický pohled na iracionální chování některých spoluobčanů, ukazuje jednu z možností, která u odpovědí na výše uvedené otázky připadá v úvahu. No ano, velcí kluci si hrajou – a nejraději na policajty, tady konkrétně na URNA (Útvar rychlého nasazení). Právě tato adrenalinová záležitost jim pomáhá překonat nudné a všední životy, uniknout od starostí a problémů. A nejen to. Relativně šlechetná představa, že konají dobro, naplňuje jejich mnohdy neuspokojivé životy a chlapskou duši.
Úhoři mají nabito
Nová černá komedie Vladimíra Michálka ÚHOŘI MAJÍ NABITO vstupuje do kin 21. února. Film vznikl podle scénáře Petra Pýchy a v hlavních rolích se můžete těšit na samé mužské herecké hvězdy: Oldřich Kaiser jako veterán a přirozený vůdce party, Kryštof a Matěj Hádkové, Jiří Vyorálek a Patrik Holubář pak představují věci oddané „pěšáky“. Matěj Ruppert si střihnul zajímavou roli k zoufalému činu dohnaného „zloděje“ a Martin Sitta mistrovsky ztvárnil bezcitného bosse, jenž nevědomky spustil tragickou lavinu. Ženský prvek doplňuje Anna Kameníková. V roli nešťastného stárnoucího otce jednoho z „mužů zákona“ se objeví jako vždy fantastický Jiří Lábus. 
Úhoři mají nabito
Zajímavosti o uniformách:
Během natáčení měli kostyméři k dispozici celkem 11 uniforem URNA, některé části byly od České zbrojovky a některé dodali kaskadéři. Šlo o originální uniformy. Pro natáčení byly použity všechny části výstroje, kterou členové zásahovky běžně nosí.
Úhoři mají nabito
Zajímavosti o filmových lokacích:
Vše se natáčelo v reálech v Sušici a okolí, jenom dlouhé noční dialogy v autě se točily v „divokém atelieru“ z auta.
Scény podzemního tunelu se natáčely v bývalém zlatonosném dole Kristýna v Kašperských horách. Ve štole se od šedesátých let nachází seismologická stanice, která je součástí mezinárodní sítě a díky nízké úrovni přítomného rušení patří k nejcitlivějším seismickým stanicím na světě.
Úhoři mají nabito
foto: FALCON, Bohdan Holomíček 

Něco navíc speciálně pro ženy: Matěj Hádek kvůli roli tvrdě trénoval v posilovně s osobním trenérem. Ten si nakonec ve filmu také zahrál - překvapivě trenéra v posilovně. No a vy se, dámy, podívejte, jakou má Matěj po usilovném cvičení vypracovanou figuru: 

Tak neváhejte a nahlédněte do mužského světa a buďte rády, že snad doma nemáte něco takového. I když kdo ví, ono to totiž tak úplně celé vymyšlené není.  

Přečtěte si také: 

Reklama