Kosmetické produkty s aktivním uhlím dokáží z pokožky vytáhnout to, co v ní určitě mít nechcete – nečistoty, bakterie a toxiny, které způsobují akné. A zanechávají vaši pleť čistší a svěží. Slibují totiž antibakteriální účinky. Možností je celá řada. Vyrábějí se peelingy, masky, čisticí mýdla, a dokonce i produkty zubní hygieny. 
5c63fd1957070obrazek.png

Čisticí mýdla a gely:

 1. Hloubkově čisticí pleťový gel s aktivním korejským uhlím Planet Spa (Avon): Hloubkově čisticí gel s obsahem aktivního uhlí
  odstraňuje z pleti nečistoty, maz a make-up a odhaluje hladkou a hebkou pleť. 69,90 Kč.
 2. Přírodní detoxikační mýdlo s aktivním uhlím, rozmarýnem a litemou Friendly Soap (Econea): Mýdlo je složené pouze z čistých olejů a bambuckého másla, které vyčistí, hydratují a vyživí pleť. Navíc obsahuje aktivní uhlí, které pokožku účinně detoxikuje, absorbuje i nadbytečný kožní maz. Cena 85 Kč.
 3. Mýdlo Black As My Soul (Almara Soap): Přírodní ručně vyráběné mýdlo je ideální pro mastnou, spíše mladší pleť, kterou trápí ucpané póry, komedomy a akné. Cena 129 Kč.

5c63ff30424c7image.png

Co je aktivní uhlí a k čemu je dobré?

Aktivní uhlí je produkt, který se vyrábí nejen z klasického uhlí, ale také ze dřeva nebo z kokosových ořechů. 

 • Detoxikuje pokožku.
 • Čistí póry.
 • Dodává pokožce svěží vzhled.
 • Redukuje mastnou pleť.
 • Pomáhá s bělením zubů.
 • Odstraňuje mikroorganismy z úst, a tím eliminuje zápach.

Masky:

 1. Slupovací pleťová maska s aktivním uhlím (Avon): Maska s korejským aktivním uhlím povzbudí plež a zanechá jí hlubkově vyčištěnou. Snižuje viditelnost pórů. Cena 69,90 Kč.
 2. Čisticí maska s aktivním uhlím Origins (Sephora): Dřevěné bambusové uhlí působí jako magnet na nečistoty usazené v pórech. Bílý čínský jíl zase absorbuje toxiny a lecitin rozpouští nečistoty. Pleť je čistá a svěží. Maska je vhodná pro všechny typy pleti. Cena 590 Kč.
 3. Hloubkově čisticí maska s aktivním uhlím Clear Proof (Mary Kay): Aktivní uhlí obsažené v masce čistí ucpané póry. Produkt je obohacený o výtažky z rozmarýnu a máty peprné, které mu dodávají svěží vůni. Cena 650 Kč.

5c63fed3ae0fbimage.png

Peelingy:

 1. Tělový peeling s aktivním uhlím Black Clean (Belita cosmetics): Peelingové mýdlo podporuje hlubší čištění pleti,  absorbuje přebytečný maz, znečištění a toxiny. Efektivně odstraňuje odumřelé buňky a nečistoty včetně přebytečného mazu. Cena 219 Kč. 
 2. Scrub Scrub Scrub (Lush): Proleštěte se k hebké a rozjasněné pokožce pomocí mletého dřevěného uhlí, jemné mořské soli a povznášejícího ovoce. Cena 495 Kč. 
 3. Čisticí peeling Dark Angels (Lush): Čisticí peeling s třtinovým cukrem, dřevěným uhlím a bahnem Rhassoulse hodí pro odstranění odumřelé kůže a hloubkovou očistu. Cena 249 Kč.

5c63ff4f8427cimage.png

Zubní hygiena:
Aktivnímu uhlí se přisuzuje také bělící schopnost, proto se stalo i přísadou zubních past a nití. Detoxikační efekt navíc pomáhá odstranit z úst přebytečné bakterie, a tím také eliminuje zápach.   

 1. Přírodní prášek pro bělení zubů s aktivním uhlím BIO Coco Glam (Econea): Díky obsahu aktivního uhlí z kokosových slupek a bentonitu prášek absorbuje a váže nečistoty, usazeniny i těžko odstranitelné skvrny a bělí i leští zuby. Zároveň dodává minerály a větší pevnost zubní sklovině a celkově pomáhá ústa detoxikovat. Taktéž pomáhá při prevenci tvorby zubního kamene. Cena 599 Kč. 
 2. Dentální nit s aktivním uhlím My White Secret (Folly): Unikátní mezizubní nit z přírodních materiálů s obsahem aktivního uhlí se svěžím mátovým olejem pro dokonalou zubní hygienu. Cena 199 Kč. 
 3. Bělící zubní pasta MR BLANC (Sephora): Bělicí pasta v tubě obsahuje bambus a dřevěné uhlí, které odstraňuje skvrny na zubech. Cena 130 Kč za 25 ml.

5c63feee6783eimage.png

Čtěte také:

Reklama