Zavlažování je jedním z nejdůležitějších úkolů zahrádkářů. Stejně jako my, i rostliny potřebují pravidelný přísun vody. Neocenitelným pomocníkem jsou závlahové systémy Gardena.

Gardena nabízí komplexní systém pro zavlažování rostlin pěstovaných v nádobách i v zemi a v neposlední řadě také pro zavlažování rozlehlých travnatých ploch. Základem je legendární Original Gardena System, který dokáže rychle a spolehlivě propojit jednotlivé prvky v bezvadně fungující celek.

Gardena

Zavlažování na míru

Tradiční představa zavlažování na našich zahradách začíná připojením k vodovodnímu kohoutu, pokračuje rozvodem vody hadicí a končí u ručního postřikovače. I tento nejjednodušší model Gardena nabízí v několika variantách a díky originálnímu systému šroubení a rychlospojek se přizpůsobí každé situaci, přitom nabízí možnost dalšího rozšíření.

Po kapkách

GardenaSamostatnou kapitolou je zavlažovací systém Gardena Micro-Drip. Tato kapková závlaha uspoří ve srovnání s tradičními způsoby zavlažování až 70 % vody.  Dávkování po kapkách brání nežádoucímu odpařování, rozlévání a odtékání vody, takže se dostává přímo ke kořenům rostlin. Navíc kapkovou závlahu můžeme použít jak pro rostliny na záhonech, tak v květináčích a truhlících.

Šetří peníze i přírodu

Z ekologických i ekonomických důvodů Gardena doporučuje k zavlažování používat dešťovou vodu, proto nechybí řada zahradních čerpadel, které umožňují čerpat vodu ze sudů a jímek. Pokud už musíme zavlažovat vodou pitnou, měli bychom zamezit jejímu plýtvání. Zásluhou digitálního průtokoměru Gardena můžeme mít spotřebu vody pod kontrolou a současně ji přesně dávkovat při zavlažování či hnojení. Ještě lépe s vodou i naším časem hospodaří zavlažovací automaty Gardena, které mohou být řízeny také pokyny z periferních jednotek, jako je čidlo půdní vlhkosti půdy nebo dešťový senzor.

Správná volba

Možností, jak vyřešit zavlažování, je několik. S výběrem vhodného typu vám pomohou odborní prodejci, informace můžete čerpat také na webových stránkách www.gardena.cz. Najdete zde např. online plánovač zahrady, který vám pomůže s návrhem zavlažování a vytvořením nákupního seznamu.

Gardena

Reklama