Je nám líto, ale pro všechny, kteří se už radovali ze zase o kousek bližšího setkání třetího druhu, máme špatnou zprávu. Podle vyjádření předních ufologů je nedávný, velice zajímavý úkaz z nočního Jeruzaléma, podvod.

ufo

Sama jsem velice zklamaná, neb jsem chtěla věřit, že právě tyto záběry jsou ty pravé, ale nebyla by to žádná radost, kdyby člověk slepě uvěřil bez toho, aby požádal o odborné vyjádření. Samozřejmě proto, aby se utvrdil. To by bylo nejlepší.

Na druhou stranu, logicky, pokud něco není prokazatelně pravda, je lépe to vědět.

Podívejte se na záběry, které od 3. 2. 2011 obletěly celý svět!

Na první pohled je to nesmírně zajímavé.

Vypadá to hodně amatérsky a tedy nepřipraveně. Tím spíš, že záběry jsou ze dvou úhlů od dvou různých skupin turistů, což činí celou věc ještě pozoruhodnější.

Obrátila jsem se na našeho bývalého šéfredaktora Pavla Miškovského, který je vedle všech svých zajímavých aktivit i známým českým záhadologem a ufologem.  

Vysvětlil mi, že se tím již skupina lidí kolem něho aktivně zabývá a že závěr brzy pošle.

Poslal. Bohužel jde o podvrh, a to ještě poměrně dost slabý.

„Toto video je primitivní a hrubý padělek a jeho autoři se ani nesnažili udělat ho důvěryhodnějším! Padělatelé vzali noční fotografii Jeruzaléma ve vysokém rozlišení, v primitivním videozařízení připojili k němu svrchu se snášející kouli, to vše promítli na monitoru počítače nebo televize, a to vše sejmuli na kameru. Světla při bližším prozkoumání stojí bez blikání a ulice se najednou zjeví za úplné absence pohybu aut.

Jediný pohybující se objekt v záběru je tedy v ten moment svítící koule!

Při následném dotvoření záznamu byla přidána zvuková složka - vítr a hlasy turistů.

Není třeba být velkým odborníkem v anglickém jazyce, abychom pochopili, že lidé se smějí v zákulisí a násilně vyjadřují své nadšení pro pozorování UFO.

Nevíme, zda tento zvukový záznam byl vytvořen pro toto video, nebo byl vzat z milionů videoklipů na youtube!  Hlasy jsou příliš povědomé a bude otázka času, kdy se najde původní záznam.

Poslední hrubá chyba vznikla při pokusu kopírovat situaci s prvním videem – imitovat silný záblesk před vzletem zářící koule. I druhé video je jasný padělek.

Pokud se pozorně podíváte, vidíte ne jedno - ale dva záblesky, z nichž první je slabší, druhý silnější. Navíc, tyto záblesky osvěcují ne samotné město, ale prostor několik metrů od operátora. Mimo toho, sám hlavní objekt je velmi podobný na jedno z městských světel, který od 33 do 55 sekund visí nehybně na úrovni městských světel,“ vysvětlil Pavel s odkazem na KPUFO-FOTO [foto.o@kpufo.cz].

Škoda. Nad Jeruzalémem tedy UFO patrně neletělo, ale nezoufejte. Je veliká řádka jevů, které se nepodařilo nikdy vysvětlit, kde nelze nalézt nic, co by dokazovalo, že by si se záznamem někdo hrál, a odborníci stále netuší.

Pro mě osobně je největším důkazem existence čehosi z vesmíru hlavně v dávné minulosti.

Protože jak víme, lidé malovali, co viděli, a podvržené záběry nepřicházely v úvahu. Navíc se díváte na předměty, které ve 14. století, u některých i dříve, naprosto nemohli malíři nikde spatřit!

Takže my, kdo jsme o mimozemské inteligenci navštěvující naší planetu skálopevně přesvědčeni, máme přece jen naději, že se nemýlíme.

Hned zítra se budeme zabývat holčičkou, která se jen vznáší po lese a jejíž nahodilý záznam prošel dokonce večerními zprávami u nás.

Reklama