Nemusíte mít strach, vůbec není třeba podstoupit nějaké složité procedury nebo chodit pravidelně do solárka. Bohatě postačí, když se o svou opálenou pokožku naučíte starat jako profík. Vše, co potřebujete, najdete ve své koupelně.

Vše začíná ve sprše

Během teplých měsíců své tělo spíše ochlazujte a klidně v tom můžete pokračovat a sprchovat se vlažnější vodou. Otužování vás na zimu dokonale připraví! Sprchujte se proto spíše krátce a vyhýbejte se horké vodě, ta opálenou pokožku zbytečně dehydratuje.

S tím souvisí i kosmetické produkty, s nimiž o své tělo pečujete. Zapomeňte proto na klasické sprchové gely nebo mýdla a raději sáhněte po vyživujícím sprchovém oleji.

Nezapomínejte na peeling

Exfoliace je tou nejlepší cestou, jak zbavit tělo odumřelých buněk. Nemusíte se však bát, že byste si opálení peelingem odstranily. Díky této proceduře bude vaše pokožka vyživené, hladká a výrazně zářivější. Pravidelnou masáží také dokonale regenerujete a rozproudíte celé tělo.

Hydratujte. Non-stop

„Jestli chcete, aby vám bronzový nádech vydržel na pokožce co nejdéle, určitě nezapomínejte na důkladnou hydrataci pokožky každý den. Minimálně vždy po sprchování i kdykoliv během dne, jakmile vidíte, že je vaše pokožka suchá a má sklony šupinatět, použijte kvalitní hydratační tělové mléko, tělové máslo nebo tělový olej. Záleží, jaká konzistence je vám nejpříjemnější. Vybírejte však hlavně takové produkty, které obsahují vitamin E, kyselinu hyaluronovou, případně bambucké máslo či glycerin. Tyto látky totiž mají na kůži nejen hydratační, ale také regenerační efekt. Na čas také z péče vyřaďte tělové peelingy, které povrchovou vrstvu pokožky přirozeně olupují. Po jejich aplikaci by šlo opálení rychleji dolů. Na obličej jsou vhodné rovněž různé pleťové oleje odpovídající typu vaší pleti, anebo hydratační séra, která v tuto dobu přidejte jako bonus k běžné péči o pleť denním a nočním krémem, a to v pořadí 1. čištění pleti, 2. sérum a 3. krém.“ uvádí korektivní dermatoložka MUDr. Iva Obstová z MEDICOM Clinic.

Betakaroten, mňam!

Starý dobrý trik, který ale pořád funguje na jedničku! Betakaroten pomáhá k zhnědnutí kůže, a ještě působí proti jejímu stárnutí. A tím jeho benefity rozhodně nekončí: pomáhá snižovat riziko rakoviny kůže, kterou může nadměrné slunění vyprovokovat. Jezte mrkev ve velkém, ale pořiďte si také betakarotenové tablety, které vašemu tělu dodají tu správnou dávku vitaminů.

Také si přečtěte: 

Reklama