Máte pocit, že je to každý rok stejné? Blížící se jaro ve vás pokaždé spouští nezdolné úsilí vypořádat se nejen s nevzhlednými faldíky, ale také s dolíčky na stehnech a zadečku. Tentokrát už ale chcete použít jen to, co skutečně funguje.

celulitidaPředstavovat celulitidu asi není nutné, v devadesáti procentech postihuje ženy a většinou se jako hrbolky a důlky objevuje na vnější straně stehen, bocích, často i na břiše. Příčinou celulitidy je jakási „lokální“ obezita. Stejně jako v léčbě obezity je proto nutné nejen aktivovat tuk v tukových buňkách, ale také ho uvolnit a natrvalo se ho zbavit. Úspěch v případě celulitidy zažijete, jen pokud zahájíte komplexní program, kdy se kromě změny jídelníčku a životního stylu zaměříte i na pohyb a cílenou a co nejúčinnější péči o pokožku. Co tedy funguje?

1. Menu proti celulitidě

Ač se to nezdá, základem boje proti celulitidě je i zdravá životospráva. Zkrátka chcete-li mít v těle zdravé buňky, musíte je dobře živit. Zaměřte se na potraviny s vysokým obsahem bílkovin, esenciálních mastných kyselin, vitaminů, minerálů a antioxidantů (tvaroh, vejce, ovoce a zelenina, ryby, ořechy), které podporují tvorbu kolagenu, pomáhají zpevnit buňky a pozitivně ovlivňují růst a obnovu tkání. Omezte sůl, která v těle zadržuje vodu a jednoduché cukry, které poškozují elastinová a kolagenová vlákna a buňky oslabují.

2. Zásobujte tělo tekutinami

Voda je přirozenou součástí těla a každé tělesné buňky. Bez ní zkrátka nic pořádně nefunguje. A pro odplavení všech tukových a odpadních látek, které tělo vyloučí, je voda nezbytná. Dávejte přednost neperlivé vodě, neslazeným nápojům a čaji. Pokud vám čistá voda nechutná, přidejte do ní citronovou šťávu, denně tak bez problémů vypijete i dva litry.

3. Pravidelně sportujte

Boj s celulitidou úspěšně zvládnete jedině s pohybem. Do svého životního stylu zařaďte aerobní aktivity, dbejte ale na správnou tepovou frekvenci, jen tak lépe spálíte tuky a úspěšně zredukujete tukové faldíky. Navíc nastartujete krevní a lymfatický oběh potřebný pro odbourávání celulitidy.

celulitida

4. Dopřejte si profesionální ošetření

Svůj anticelulitidní program můžete doplnit i ošetřením ve specializovaných salonech nebo na klinikách estetické medicíny. Dopřejte si lymfatické drenáže, vakuové masáže, baňkování, hloubkové ultrazvukové ošetření, ale i speciální metody, které masírují spodní část těla a aktivují enzymy štěpící nahromaděný tuk apod. Všechny tyto metody napomáhají odbourávání tukových zásob, posilují vazivo a zlepšují vzhled kůže.

5. Pečujte o pokožku

Pořiďte si speciální krémy a séra a pokožku dennodenně ošetřujte. Krémy samy o sobě nejsou samospasitelné, avšak společně s dalšími kroky se postarají o to, aby pokožku zpevnily a vyhladily. Kůži pravidelně masírujte kartáčem nebo žínkou přímo ve sprše. Jemné masírování podpoří v pokožce mikrocirkulaci a připraví ji na aplikaci pečující kosmetiky tak, aby účinek byl co největší.

A jaké přípravky vám pomohou v boji proti celulitidě? Inspirujte se v naší fotogalerii:

Ilustrační foto: Nivea

Reklama