Dlouhodobě se věnujeme ochraně přírody, životního prostředí a v neposlední řadě i velkým tématům jako je udržitelnost v módním průmyslu. Jsme rádi, že tato témata jsou vlastní i velkým výrobcům a těší nás, že se s udržitelností ztotožňují takové značky jako je například Perwoll.

Naše inspirace od Perwollu jsou články, které si na našem webu můžete přečíst.  Je ve znamení motivace k péči o oblečení, aby déle vydrželo jako nové. Pobízí k „pomalé módě“ – nakupovat méně oblečení, vybírat si spíše kvalitnější kousky a správně o ně pečovat, aby vydržely déle.

Značka Perwoll byla také partnerem předvánoční redakční akce, kde jsme se spolu se zajímavými hosty a pozvanými čtenářkami věnovali „pomalé módě“. Všechny účastnice získaly dva přípravky Perwoll, z limitované edice Perwoll #RethinkFashion ve variantách Color a Black.

Následně jsme se proto našich čtenářek, jak byly s věnovanými přípravky Perwoll spokojené. Děkujeme za jejich recenze, některé z nich si můžete přečíst v tomto článku.

5e416b98c4c55obrazek.png

Přečtete si recenze na prací prostředky Perwoll, které nám napsaly účastnice naší akce.

Petra:

O slow fashion jsem se začala zajímat relativně nedávno. V mém pojetí je slow fashion o minimalismu, kombinovatelnosti a jistým způsobem nadčasovost, která zaručuje, že oblečení mohu nosit hodně dlouhou dobu, aniž by se okoukalo. Obecně mám raději kvalitní kousky (přestože jsou občas dražší), které mi vydrží roky než odbyté oblečení, které sice stojí pár stovek, ale hned za týden se v něm objeví díra. Myslím, že v České republice máme hned několik šikovných a nadaných talentů, kteří se věnují udržitelné módě a dokážou vykouzlit opravdu krásné modely. Nejlépe se mi pralo s Perwollem pro černé oblečení, protože prakticky jinou barvou skoro nenosím. Oblečení si i po několika praní zanechalo svou původní barvu, nezbledlo a zachovalo si svůj původní tvar. Jsem s ním velmi spokojená.

Veronika:

Je super, když se velká firma jako Perwoll rozhodně udělat něco nejen proto, aby vydělala peníze, ale i pro přírodu. Prací gely na barevné a černé prádlo totiž slibují, že dokážou o látku dobře pečovat, oblečení uchovají déle jako nové, a důsledkem toho je, že si ho budeme muset kupovat mnohem méně. Oba gely jsem pečlivě vyzkoušela a jsem s nimi naprosto spokojená. Moc příjemně voní a z prádla jsou cítit i po několika dnech ve skříni. Zdá se mi, že látka je po vyprání uhlazenější a barvy neblednou. Naopak mi přišlo, že vybledlejší černé tričko, mělo po vyprání s Perwollem sytější barvu než předtím. Já jsem jednoznačně spokojená. Doufám, že si budu moci kupovat méně oblečení, a tím trochu ulevím přírodě.
5e3d7180b2c76obrazek.png

Vendula:

O textil se snažím pečovat co nejlépe, aby nám dlouho vydržel. Snažíme se nevyhazovat všechno hned po krátkém nošení do prádla, u dětí se tomu ale člověk nevyhne. Na každém tričku dcer spolehlivě poznáte, co se servírovalo ten den ve školní jídelně nebo jaký byl příkrm. A tak prací prášky mizí dost rychle. Testování tedy vždy jen uvítám. Navíc jsem byla zvědavá na Perwoll Renew Advanced Black. Přiznám se, že v mém šatníku dost často vládne černá, která se brzy opírá a ztrácí svoji barvu. Nečekejte zázraky, že se barva vybledlého textilu obnoví a bude zase černo-černá, ale čekejte naopak zpomalení tohoto procesu. A to je prima. Navíc prádlo krásně voní.
5e3d71d55b2b4obrazek.pngJana:

Značku Perwoll znám řadu let a také ji řadu let používám. Nejoblíbenější produkt z jejich řady je ten na vlnu a jemné tkaniny. Důvody jsou hned dva: při dlouhodobém používání opravdu neubližuje tkanině, ale revitalizuje ji a za druhé krásně voní a oblečení úplně vábí k tomu se do něj obléct. Vyzkoušela jsem všechny produkty, tzn. včetně toho na černé a barevné prádlo. Používám je na jemné různobarevné prádlo při nízké teplotě a jsem s výsledkem spokojena. I pří nízké teplotě vypere prádlo čistě a krásně provoní. Co se mi na značce líbí je i fakt, že byť nepatří mezi ECO výrobce s ohleduplnými produkty, uvědomuje si, že udržitelnost je naprosto nezbytná a podporuje svými aktivitami udržitelnou módu. Pokud tedy patříte mezi tolerantní eko ženy a ceníte aspoň snahu značky nabádat k udržitelnosti, pak vřele doporučuji.

Anna:

Perwoll mám moc ráda. Už dříve jsem s ním byla spokojená, protože mi přijde, že s jeho používáním se prádlo opravdu tolik neničí. Obzvláště co se týče tmavých věcí. Nosím černou barvu skoro pořád, protože mi přijde, že v ní vypadám nejlépe. Ale chci, aby byla opravdu černá, když vybledne, tak musím kousek vyhodit. S Perwollem mám ale tu zkušenost, že i oblečení koupené v řetězcích s rychlou módou, které není tak kvalitní, vydrží černé roky. Jsem tedy moc ráda, že jsem ho dostala na vyzkoušení na akci, kterou pořádal magazín Žena-in. Zároveň jsem se při setkání zamyslela nad tím, zdali nezačnu více chodit do second handů, abych nepodporovala rychlou módu.

Karolína:

Protože ráda chodím do second handů, chci také, aby oblečení, které tam zakoupím, bylo důkladně vyprané. Peru ho tedy i na vyšší teploty, než by se mělo a doufám, že se nic nestane. Dříve jsem používala jiný gel, ale Perwoll mě přesvědčil, že je mnohem lepší. Jeho cena je sice vyšší, ale na druhou stranu ho do pračky můžu dávat o půlku méně, takže nakonec vyjde finančně stejně. Prádlo po něm krásně voní a co se mi líbí úplně nejvíc je, že mi přijde, že uhladí vlákno. Oblečení z druhé ruky, tak vypadá mnohem lépe.
5e3d71413ce64obrazek.png

Andrea:

S Perwolem se mi pere velice dobře. Jsem ráda, že jsem si nové produkty mohla vyzkoušet, protože se zaměřují na udržitelnost. Je skvělý pocit, když víte, že se vám během praní nevymyjou barvy a vaše oblíbená halenka časem nevybledne. Já se snažím o udržitelnost. Málokdy si kupuji nové kousky a když, tak často chodím třeba na Vinted a koukám na věci z druhé ruky. Často jsou ve velmi dobrém stavu. Takže ještě ušetřím a za to mám moc pěkný kousek.

Hana:

Nakupuji výhradně jenom v sekáčích, takže udržitelná móda je pro mě alfou a omegou. Nechápu, proč si někdo pořád kupuje nové oblečení, když se dá sehnat za pár korun. Aby ale vydrželo co nejdéle, je potřeba, se o něj dobře starat. Kromě toho, že peru na nízké teploty, tak se zajímám i o to, co na praní používám. Možnost vyzkoušet Perwoll s novou technologií na barevné a černé prádlo byla super. Po dvou měsících používání bych řekla, že opravdu funguje. Oblečení krásně drží barvy, a navíc skvěle voní. Neperu sice moc často, protože to oblečení taky škodí, ale když už, tak jedině s Perwollem.

Helena:

5e3d5658bcc2fobrazek.pngZnačku Perwoll používám již několik let. Ať je to Perwoll na barevné prádlo, černé či na funkční prádlo. Nejvíce oceňuji, že díky Perwollu zůstávají barvy zářivé a dlouho nevyblednou. Celá rodina nosí hodně černé oblečení a při praní s použitím Perwollu Black zůstává prádlo opravdu černé. Tím pádem si nemusím kupovat stále nové „černé“ oblečení, protože černé opravdu zůstává. U ostatních pracích prostředků se mi stávalo, že po několika vypráních bylo prádlo do šeda. Určitě doporučuji. Perwoll Color je skvělý na barevné prádlo. Prádlo si krásně drží jasnou barvu a drží také tvar.

Anežka:

Děkuji za možnost otestovat Perwoll Black a Perwoll Color. Dříve jsem kupovala jen Perwoll Wool na jemné prádlo a Perwoll Black. V poslední době jsem si oblíbila červenou barvu. Červené oblečení peru vždy samostatně. Z Perwollu Color jsem nadšená, protože krásně prádlo vypral, dokonce odstranil i malou skvrnu, kterou jsem na šatech měla, ale po několika vyprání byla červená barva výraznější. Určitě si budu Perwoll Color kupovat i nadále, protože skvěle vypere, projasní barvy a prádlo hezky provoní.

Perwoll na černé prádlo hezky vypral, nikde nezůstala bílá mapka (což se mu na černém prádle u některých pracích prostředků stává). Tím, že tento Perwoll používám již delší dobu, mám černé prádlo jako nové, bez ztráty barvy a trička mají stále stejný tvar. Oblečení vydrží dlouho jako nové. Na černé prádlo již jiný prací prostředek nepoužívám.
5e3d55e49286bobrazek.png

Náš tip: Limitovaná módní edice Perwoll #RethinkFashion
Speciální prací prostředky Perwoll přináší další generaci limitované edice vytvořené na základě posledních módních trendů. Letošní inspirace od Perwollu je ve znamení motivace k péči o oblečení, aby déle vydrželo jako nové. Pobízí k „pomalé módě“ – nakupovat méně oblečení, vybírat si spíše kvalitnější kousky a správně o ně pečovat, aby vydržely déle.

Jedinečná receptura Perwoll renew Advanced Effect se postará o vaše oblíbené oblečení tak, že bude opět jako nové. Díky působení aktivních složek, Perwoll pomáhá vyhlazovat roztřepená vlákna, čímž zachovává barvy zářivé i po několika praních.

5df7654613e50obrazek.png
Limitovaná edice Perwoll #RethinkFashion je v nabídce ve variantách Color a Black. Jako ostatní speciální prací prostředky Perwoll i limitovaná edice skvěle udržuje tvar oblečení a obnovuje barvy, navíc má intenzivnější vůni. K dostání je v obchodech ve speciálních velikostech 1,5 l (99 Kč) a 4,5 l (199 Kč). Více informací naleznete zde https://www.perwoll.cz/cs/uvodni-stranka/perwoll-rethink-fashion-domovska-stranka.cky.html

Přečtěte si zajímavé články v našem speciálu Udržitelná móda.

Reklama