Myslíte, že ideální dárek neexistuje? Pak vás možná přesvědčíme změnit názor. Nové sady Albi Crafts a Albi Science mají k ideálním dárkům pro děti rozhodně skvěle nakročeno. A je pravděpodobné, že se stanou hitem letošních Vánoc. Kombinují v sobě totiž více důležitých věcí. Malým všetečkům přinášejí nejen zábavu, ale přispívají k rozvoji jejich kreativity, nejrůznějších tvůrčích dovedností a nenásilnou formou je také vzdělávají.

Sady v kategorii Albi Crafts pomohou dětem nahlédnout do světa různých řemesel a kreativních činností. Sady spadající pod Albi Science zase zábavnou a tvořivou formou zprostředkovávají nejrůznější vědecké poznatky, které pomáhají vysvětlovat svět, který nás obklopuje. Protože věda je zábava! 

TIPY Z EDICE ALBI SCIENCE

Encyklopedie Objevuj svět
Dětské encyklopedie z edice Objevuj svět jsou všechno možné, jen ne nudné. Fungování lidského těla je fascinující pro všechny generace. Díky druhému vydání dětské encyklopedie Lidské tělo se děti dozví nejen to, kam putuje jídlo po spolknutí, ale poznají i mnoho dalších tělesných procesů. Součástí je i model lidského těla, který si mohou děti sestavit, plakát, pracovní sešit k procvičení nabitých znalostí nebo volná vstupenka do IQlandie. Jestli tedy doufáte, že vám doma roste malý doktor, tohle je ideální začátek. (pro děti od osmi let)

Děti, které touží po kariéře v kosmu, jistě potěší encyklopedie Vesmír. Prozkoumají díky ní sopky na Marsu, prstenec Saturnu nebo zuřící bouři na Jupiteru. Kreativním prvkem je možnost sestavit si model Sluneční soustavy. Sada dále obsahuje sešit plný aktivit, samolepky svítící ve tmě, štětec, barvy a plakát. (pro děti od osmi let)

Nastartovat dráhu botanika pomůže malým zvědavcům dětská encyklopedie Rostliny. Díky ní poznají mnoho rostlin a také si mohou začít vytvářet svůj vlastní herbář. Součástí sady je také lis na květiny, sešit aktivit, plakát, samolepky, šablony a 100Kč voucher na rodinnou vstupenku do Botanické zahrady Praha. (pro děti od deseti let)

Clipboard.jpg

Kdo by nechtěl navštívit a prozkoumat jinou planetu, než je Země? Díky sadě Mise na Mars je to možné a děti se navíc naučí, jak přežít v extrémních podmínkách. Vše začíná zasazením semínka do písku obohaceného o krystaly hydrogelu. Naučí se třeba vyčistit vodu od znečištění a nejrůznější experimenty mohou trvat hodiny, týdny i měsíce. Suroviny na zopakování pokusu se navíc dají dokoupit. (pro děti od osmi let)

30093.jpg

Kreativní sada Sopky světa zavede děti do světa sopečných explozí, fascinujících výbuchů, bublajících minerálních pramenů a s tím souvisejících chemických reakcí. Pomocí tektonické mapy se mohou vydat po stopách ohnivého kruhu a zinscenovat domácí sopečnou explozi. Nemusíte se ale bát, nikdo nepřijde k újmě. (pro děti od osmi let)

16208.jpg

O klimatických změnách, které ovlivňují naši přítomnost i budoucnost, je nutné vzdělávat už tu nejmenší generaci. Ideálním zprostředkovatelem všech důležitých informací podaných zábavnou formou je sada Planeta země - Klimatické změnyTa obsahuje sedmnáct fascinujících vědeckých experimentů, jako je tvorba deště, pěstování vlastních plodin nebo měření emisí CO2. (pro děti od osmi let)

planeta-zeme-klimaticke-zmeny.jpg

TIPY Z EDICE ALBI CRAFTS
V rámci další sady Neonové obrázky děti zlepší své kreativní schopnosti, manuální zručnost i jemnou motoriku. Umožňuje jim totiž, aby si vyrobily své vlastní neonové světlo nebo lampičku, která jim v pokojíčku dodá pocit bezpečí. Součástí balení jsou různé motivy, které lze následně měnit dle libosti. Hračka získala druhé místo v soutěži Hračka roku 2021 v kategorii klučičí hračky. (pro děti od osmi let)

30081.jpg
Sada Talent Akademie si získá hlavně chlapce, kteří si díky ní zlepší své pohybové dovednosti a naučí se řadu nejrůznějších triků podle speciálních videí. Na ně odkazují QR kódy a videa vznikla pod taktovou nejlepších skill toys borců, jakými jsou Honza Weber, Vashek Kroutil, Daniel Konečný a Jakub Konečný. Ovládaní yoya, footbagu nebo káči bude s jejich manuálem hračka a děti alespoň nebudou sedět u počítače, ale budou se hýbat. (pro děti od osmi let)

15055.jpg
Kdo by neměl rád skořicové kynuté těsto? Pokud vaše děti rády pomáhají v kuchyni, pořiďte jim kreativní sadu Trrrdelník. Příprava této vyhlášené dobroty už nemůže být snazší. Součástí je sypká směs na bezlepkový trdelník, posypka, chňapka, forma a další nezbytnosti. Stačí přidat pouze vejce, máslo a jogurt a řídit se návodem. Ten obsahuje i další tipy, čím si upečenou dobrotu posypat nebo naplnit. (pro děti od osmi let)

15845.jpg
K trénování manuální zručnosti jsou skvělé základy šití. A příjemným bonusem je, že se sadou Nejlepší kamarád - Lední medvídek si děti ušijí roztomilého plyšáčka z recyklovaného materiálu. Krabici je navíc možné složit do tvaru postýlky pro medvídka, takže nic nepřijde nazmar. Hračka získala první místo v soutěži Hračka roku 2021 v kategorii Dívčí hračky. (pro děti od osmi let)

50510.jpg

Sady Albi Crafts a Albi Science najdete na e-shopu Albi. 

Reklama