Díky spánku zde čerpáte síly na další den, v klidu odpočíváte, ale i si zde dopřáváte milostné okamžiky se svým partnerem. Vaše ložnice je sice místnost, kterou nespatřují oči kdekoho, to ale neznamená, že se při jejím zařizovaní nebudete namáhat.

V ložnici byste se měli cítit příjemně, bezpečně a vychutnávat si ničím nerušený spánek. Aby všechny tyto předpoklady mohly být splněny, musíte k tomu ložnici správně uzpůsobit.
5b324ca492c43obrazek.jpg

Ložnice = spánek = postel
Postel má v ložnici dominantní postavení. Umísťujte ji zpravidla do středu ke zdi. Neměla by být přímo u okna a ani ne u dveří – avšak měli byste na ně dobře vidět, zároveň by vás ale neměl rušit vnější hluk. K posteli neodmyslitelně patří kvalitní matrace, bez té si plnohodnotný spánek jinak nevychutnáte. Pokud váháte, zda si pořídit tvrdou nebo měkkou matraci, zapřemýšlejte nad vašimi preferencemi. Jestliže jste silnější postavy nebo straší, raději volte tvrdší matraci, která pro vás bude příjemnější. U výběru rámu se držte vašeho osobního vkusu. Zajímavé provedení v kovu, polstrování i v dekoru dřeva nabízí například značka IDW Italia.
5b324cca3145aobrazek.jpg

Nepostradatelný noční stolek
K ložnicové sestavě neodmyslitelně patří i noční stolek. Ten bude vaším parťákem ve dne v noci. Můžete na něj umístit lampičku, která vám vykouzlí intimní osvětlení, položit na něj knížku, kterou čtete před spaním nebo na něj můžete postavit sklenici s vodou, pokud se budíte žízní. Noční stolek by vedle vaší postele rozhodně neměl chybět.
5b324ce9408c7obrazek.jpg

5b324d086c306obrazek.jpgBudiž světlo
Do ložnice si pořiďte i správné osvětlení, se kterým vyčarujete příjemnou intimní atmosféru. Vyberte si třeba lampičku s jednoduchými liniemi, kterou si dáte na noční stolek. Nebo volte osvětlení se zajímavým stínidlem. Celou řadu originálního osvětlení můžete najít na IDW Italia.  Světlo v této místnosti by nemělo být příliš agresivní, spíš by mělo být tlumené a vy byste se měli cítit dobře a ničím nerušeni.

Volba podlahové krytiny
Pokud zařizujete ložnici „od podlahy“ vyvarujte se celoplošným kobercům a volte raději podlahové krytiny, které se dají jednoduše setřít vodou. Ideální volbou jsou plovoucí podlahy, parkety nebo vinyl. Kobercům se raději úplně vyhněte nebo zvolte jen malé běhouny nebo kožešiny, které snadno vyklepete nebo jednou za čas necháte vyčistit.
5b324d43cdaf0obrazek.jpg

(Ne)barevná ložnice
Barvy působí na naši psychiku, a proto si důkladně rozmyslete, jakou výmalbu zvolíte. Momentálními trendy jsou tlumené barvy. Díky nim se budete cítit svěže a uvolněně. Vyhněte se křiklavým tónům, které by mohli vaše usínání narušovat. Pokud se výrazných odstínů nechcete vzdát, vyberte si zajímavé doplňky ve vaší oblíbené barvě.
5b324d69ee43bobrazek.jpg

Rada na závěr
Ložnice si se měla stát vaším nejmilejším královstvím, kde zažíváte to nejkouzelnější snění. Aby tomu tak bylo, nezahlcujte se v ložnici zbytečnými věcmi. Jediné, co potřebujete je pohodlí, klid a útulnost.

Podívejte se do galerie na další zajímavé tipy od značky IDW Italia