shutterstock-609408953.jpg
Foto: Shuttestock

Co budete potřebovat:

  • Tenký drátek
  • Nůžky
  • Kleště
  • Proutky (vrbové či lískové)
  • Různé dekorace (kočičky, skořápky, peří, květiny, stuhy)
  • Tavnou pistoli
  • Přírodní provázek na zavěšení

Velikonoční věnec můžete udělat hned několika způsoby. My ale preferujeme ten, kdy nemusíte nic kupovat. Stačí jít na procházku, nasbírat pár přírodních dekorací a utrhnout několik proutků, které svážete drátkem dokola. Ti šikovnější je mohou zaplést jako pomlázku, bohatě ale bude stačit, kdy jich stočíte několik dokola.
6062e3199d26aobrazek.png
Foto: Shutterstock

Potom začněte se zdobením. Nápadům se meze nekladou, takže pokud chcete věnec spíše jarní než přímo velikonoční, nemusíte do něj zapojit žádné věci spojené s tímto svátkem. Místo skořápek použijte jen květiny, které natrháte, případně můžete podpořit místní květinářství a vybrat si ty, které se vám budou líbit.
6062e33b69d46obrazek.png
Foto: Shutterstock

Z kvítků, které už můžete na procházce najít, už roste třeba zlatý déšť, který však vydrží bez vody jen chvilku. Věnec bude ale vypadat hezky i ze suchých travin nebo třeba jen ze zelených větviček okrasných keřů.
obrazek.png
Foto: Shutterstock

Pokud přece jen chcete, aby květinový věnec vydržel co nejdéle, dejte mezi proutky zelenou aranžovací hmotu, kterou lze navlhčit a květiny do ní zapíchat. Podívejte se také, jestli vám doma nezbyla nějaká stuha, kterou byste na věnci udělali mašli. Nezbyla? Potom ji můžete udělat třeba z jutového provázku.
6062e24377508obrazek.png
Foto: Shutterstock

Co ještě můžeme použít

Skvělou alternativní ozdobou jsou různé druhy mechů a lišejníků. Ty dlouho vydrží, a pokud chcete, aby vypadaly co nejdéle zeleně a čerstvě, každý den je poprašte vodou z rozprašovače. Krásně v nich vypadají skořápky křepelčích vajíček. Dejte si je třeba k snídani a skořápky přilepte na věnec. Jsou sice drahé, ale když je použijete zároveň i jako dekoraci, nemusíte mít černé svědomí!
blobid0.png
Foto: Shutterstock

Reklama