flowers

Letošní podzim si opravdu pospíšil. Chlad, vítr a déšť letním květinám nesvědčí a urychlil jejich zkázu. Nedávno bohatě kvetoucí truhlíky jsou spíš k pláči. Nebuďte smutné a nahraďte je jinými. Podzim vám pak přijde krásnější.

Možná vám ještě bohatě kvetou, ale možná už pomýšlíte na změnu. Hlavně petunie a surfinie jsou velmi křehké a citlivé na chlad i déšť a brzy podlehnou zkáze. Nedá se nic dělat, podzim je za dveřmi a musíme se s nimi rozloučit. Ale to neznamená, že bychom měly uklidit truhlíky a čekat až na jaro. Podzim nám nabízí tolik krásných a zajímavých květin, že naše truhlíky mohou opět zazářit. Záleží jen na našem vkusu a náladě, jaké druhy zvolíme.

Pokud se neradi loučíte s barvami a chtěly byste si alespoň pocitově prodloužit léto, určitě dáte přednost veselým barvám, jako jsou žlutá, oranžová, nebo tmavě červená. Takové možnosti vám bohatě poskytnou chryzantémy.

Jsou k dostání v mnoha barevných variantách, ale i velikostech. Od mini keříčků, které můžete navzájem kombinovat, až po obrovské „koule“, které udělají parádu jako solitéry u vchodových dveří, na balkoně, či terase.

flower

Krásné barevné kombinace nabízí i macešky, které vydrží kvést až do zimy.

Berete podzim jako začátek něčeho nového a dáváte přednost klidným a nostalgicky vyhlížejícím kombinacím? Pak vás jistě uspokojí vřesy a vřesovce, kterých je v současnosti na trhu nepřeberné množství. A to nejen v typicky růžových a fialových odstínech, ale i v bílé, která působí ještě něžněji.

flower

koniferUž není žádnou novinkou ani dekorativní kapusta, která je velmi odolná proti chladu a krásně se doplňuje s výše zmíněnými květinami.

  • Více o ozdobné kapustě najdete ZDE

V podzimních truhlících můžete využít i krásy konifer, které je obohatí o další struktury, barvy a tvary a podzimními květinami si báječně rozumí.

Ale fantazii se meze nekladou. Z podzimní procházky si můžete přinést různé větvičky, šišky, či kořeny, kterými můžete truhlíky ozvláštnit a vtisknout jim originální charakter.  

Další inspiraci najdete v těchto článcích:

Reklama