Léto vrcholí a na našich zahradách jsou už některé záhony prázdné. Ale zahálet rozhodně nemusí. Zní to neuvěřitelně, ale některé druhy zeleniny se dají vysévat a vypěstovat ještě teď. Také jsem si myslela, že už je pozdě, ale po poradě se zkušenějšími a ostřílenějšími zahradnicemi jsem se rozhodla, že to zkusím.

Nemám co ztratit, semínka nejsou zas tak drahá, a když se nedočkám úrody, nic se nestane. Budu alespoň o nějakou zkušenost bohatší. Koneckonců, komu by se líbily prázdné záhony po sklizené zelenině? Jen by zarůstaly plevelem. Můžete si připravit „nové jaro“ a vysévat.

Garden

Má to několik výhod

Kromě zmíněného jara, což je myšleno s nadsázkou, budete vysévat do pěkně vyhřáté půdy, slimáci dali na chvíli pokoj, takže vám rašící rostlinky nesežerou, a ještě v září a říjnu si pochutnáte na vlastnoručně vypěstované zelenině, která je samozřejmě nejlepší.

Stačí jen vybrat rychle rostoucí druhy a příliš neotálet.

Rozhodně doporučuji k zasetí ředkvičku, salát, nebo špenát. Za pokus stojí i fazole a hrášek.

Jedinou nevýhodou letošního pozdního výsevu je nedostatek vody a velké horko, které by mohlo rašící rostlinky spálit. Zvolte proto stanoviště, které je kolem poledne lehce zastíněné, a zalévejte pokud možno ráno. Nejlépe přímo ke kořenům, a ne na list.

Co vy na to, milé ženy-in? Máte nějaké zkušenosti s pozdějším výsevem? Dočkaly jste se úrody, nebo to byla marná práce? Podělte se s námi o své zkušenosti.

Čtěte také:

 

Reklama