Myslíte, že to nebude potřeba? V současné době i v Čechách krásně, ale dlouhodobá předpověď už tak optimisticky nezní. Červenec má být chladný a letní teploty se k nám mají vrátit až zase v srpnu.
Tak co takhle přehodnotit plánování dovolené a vsadit na jistotu, že budete mít slunečné a teplé počasí právě v době, kdy jste si udělali volno.

Jak se to dá zařídit? Úplně jednoduše. Vypravte se na Kanárské ostrovy. Bojíte se v červenci mučivých veder? Zbytečně. Kanárské ostrovy mají díky svým klimatickým podmínkám celoročně ustálené teploty, které se  ve vrcholné sezoně pohybují maximálně mezi 27-30 stupni Celsia.
Kromě toho, od moře vane stále příjemně chladivý vánek, který vás náramně osvěžuje v době slunění nebo sportování.


Já osobně mám ty nejlepší zkušenosti s největším z kanárských ostrovů s Gran Canaria. Navštívila jsem příjemné letovisko Playa del Inglese a volně navazující Maspalomas s nejdelší pláží, překrásnými dunami a nepřeberným množstvím vodních atrakcí.
Hned bych se tam vrátila. Chtěla bych se zout a jít znovu po písečku hladkém jak samet, zanechávat za sebou stopy, které spláchnou vlny rychleji, než se otočíte.
 
Jít po nekonečně dlouhé pláži z Playa del Inglés pískem tmavým jak černá mouka, přebalancovat po kamenitých výběžcích z rozmanitých oblázků a dojít až k místům, kde písek začíná zlátnout a zvedat se do fantastických pouštních dun v Maspalomas. Ano, to všechno můžete zažít na jedné jediné pláži, která je dlouhá bezmála devět kilometrů a široká víc než sto metrů.

Zároveň se nemusíte vůbec obávat, že byste na ní nenašli soukromí.

Najdou si ho i milovníci slunění bez plavek. Někteří vynalézavější naháči si staví v dunách kuriózní kamenné „hrobečky“, které je chrání před všudypřítomným pískem i nechtěnými zraky pouštních turistů.

Poprvé jsem si dovolenou užívala sama, ale uvědomila jsem si, že to je místo přímo stvořené pro rodiny s dětmi. Pláže jsou čisté, perfektně udržované a za drobný příplatek si můžete pronajmout lehátko se slunečníkem. A když vás omrzí koupání a opalování, můžete vyrazit do blízkého okolí na různé výlety.
Ať už na Velbloudí farmu, do ZOO, do tropického ráje plného pestrobarevných papoušků nebo do některého z mnoha aquaparků.

Tak co milé ženy-in, už balíte kufry? Věřte, že nebudete litovat ať už pojedete sama, s kamarádkou nebo s rodinou. Pro každého se na Gran Canaria najde kousek vysněného ráje.

Jak se na Kanárské ostrovy dostat?
Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 221969224 nebo +420 / 221969234  mobilní operátor 602313049  fax 224946391 nebo 224 948025.

Reklama