Říkáte si, že vyhledávač Google je sice fajn, ale mít ho jako domovskou stránku by byla docela nuda? A hlavně, když denně potřebujete zprávy o počasí, kontrolovat nové e-maily, mít po ruce přehled jízdních řádů nebo nejnovější zprávy z různých médií… To jste možná ještě neslyšeli o Google stránce na míru, tj. o iGoogle.

g

JAK ZAČÍT

Na to, abyste si stránku mohli přizpůsobit, si stačí vytvořit Google nebo Gmail účet. Pokud ho již máte, pak se stačí přihlásit tím stávajícím. Klikněte www.igoogle.cz a začínáme  …

OBSAH NA MÍRU

iGoogle vám umožňuje mít vše - e-mail, zprávy, počasí, fotky, hry atd. - na jedné stránce pod známým vyhledávacím oknem Google a k tomu si všechno můžete přizpůsobit.

Aplikace totiž můžete přidávat nebo taky odstraňovat. Nezajímá vás sport nebo počítače? Pryč s nimi! Rádi byste však byli v centru kulturního dění nebo potřebujete každou chvilku něco přeložit? Přidejte si Překladač Google nebo jiné stránky a aplikace, které nejvíce využíváte.

Nabízí se bezpočet možností, všechny je najdete pod záložkou „Přidat další“ v pravém horním rohu domovské stránky www.igoogle.cz a dostanete se k tzv. „gadgetům“ rozdělených do různých kategorií.

g

Vyhledávací pole zůstane na svém místě, ale přibude možnost pohodlně přidávat, mazat a přesunovat jednotlivé „pomocníky“ – okénka s nástroji, kterých je k dispozici opravdu mnoho a stále přibývají další.

VZHLED NA MÍRU

Kromě toho si můžete upravit také vzhled samotné stránky. K dispozici je plno tematicky laděných motivů, kterými lze upravit barvu a motiv pozadí podle vaší nálady. Vyberte si například hezké jarní pozadí a hned se vám bude na monitor lépe dívat.

Najdete je pod záložkou „Změnit motiv“ v pravém horním rohu domovské stránky www.igoogle.cz (zase platí, že musíte byt přihlášená do Google nebo Gmail účtu).

g

g

I takto může vypadat stránka iGoogle, ale ta vaše bude jistě ještě lepší. Tak co říkáte, zkusíte to?