va3.jpg

Měsíční vynechání alkoholu lidé nejčastěji vnímají jako skvělou příležitost udělat něco prospěšného pro své zdraví. Značka Natura však upozorňuje, že lidé zejména v zimních měsících alkohol tolik nekonzumují, často ale zapomínají na dodržování pitného režimu.  Průzkum pro značku přírodních pramenitých vod Natura totiž ukázal, že téměř 60 % lidí si nedává pozor na to, kolik během dne vypije tekutin. Někteří z nich mají pocit, že pijí dostatečně, téměř čtvrtina lidí ale ví, že tekutin přijímá málo, přesto si pitný režim nehlídá. V teplých letních měsících nás přirozená žízeň nutí pít častěji, sklouznout k nedostatku tekutin je proto snazší v zimě. Průzkum ukázal, že téměř 55 % respondentů v zimním období vypije denně jen 1,5 litru tekutin či méně.

Každý osmý člověk dokonce nevypije ani litr tekutin za den. Řešení je přitom jednoduché. Při zakoupení 1,5 litrové rPET láhve Natura budete mít o svém pitném režimu skvělý přehled. Již v průběhu dopoledne by minimálně polovina láhve měla být prázdná. Díky udržitelným lahvím, které se zpracovávají ze znovupoužitelného materiálu, nemusíte mít ani vůči přírodě špatné svědomí.

Vedle zdraví může být motivací k dodržení pitného režimu také soutěž,
kterou si značka Natura pro své zákazníky připravila.

va1.jpg

Pod každým bílým víčkem vody Natura se skrývá kód, po jehož nahrání na web natura-soutez.cz lze každý den vyhrát jednu z mnoha udržitelných produktů. Mezi denními cenami jsou sportovní batohy z udržitelného materiálu, nákupní tašky z recyklované bavlny, sady s opakovaně použitelnou kovovou slámkou, sportovní lahve či poznámkový blok A5 s tvrdými deskami z recyklovaného PET materiálu. Kromě toho však nabízí soutěž Natura také možnost vyhrát šaty od známé návrhářky Josefíny Bakošové, které jsou vyrobené z udržitelných materiálů. „Dlouhodobě se snažím snížit svůj dopad na životní prostředí skrze udržitelnou módu a ohleduplné chování k přírodě. Mám proto velmi blízko k tomu, co Natura dělá a jsem ráda, že se tato myšlenka může skrze novou soutěž dostat k ještě širšímu okruhu lidí,“ říká Bakošová.

Ohleduplná k životnímu prostředí je i hlavní cena soutěže, kterou je elektromobil Škoda Enyaq iV.

Výherce českého vozu s nulovými emisemi bude vybrán na konci soutěže ze všech registrovaných kódů.

Více informacích naleznete na https://natura.coca-cola.cz/soutez.

natura-logo.jpg