Při jedné návštěvě u mé tvořivé kamarádky mě velice zaujala pestrobarevná skládačka, s níž si její děti hráli. Nebyla bych to ani já, kdybych si ji nevzala do rukou a pořádně si ji neprohlédla a neprozkoumala. Jak jsem zjistila, její výroba je velice jednoduchá a zvládnou ji i děti s pomocí rodičovských rukou. Skládačka mě zaujala natolik, že bych se o její výrobu velice ráda s Vámi podělila. Kamarádka první skládačku dostala jako dárek pro své děti, ale nenechala se zahanbit a další už vyráběla sama. Prý to není novinka, ale já jsem to ještě nikde neviděla.

K výrobě skládačky potřebujeme:

Dřívka od nanuků nebo dřevěné špachtličky, co používají lékaři či kosmetičky, bílou barvu na dřevo, obyčejné lepidlo nebo lepidlo na ubrousky, štětec, nůžky, 2 obrázky s dětskými motivy (např. ubrousek, nebo si obrázek nakreslíme sami a vymalujeme, popřípadě můžeme použít obrázky z internetu) a trošku šikovné ruce.

Na připravený obrázek si položíme špachtličky (vybíráme si pokud možno rovné), abychom věděli, kolik jich bude potřeba. Natřeme je bílou barvou z obou stran a necháme uschnout. Vybraný obrázek si položíme lícovou stranou na hladkou plochu, natřeme špachtličku lepidlem z jedné strany a přimáčkneme na obrázek. Je jedno jestli začneme odshora či odspodu, důležité však je, abychom kladli dřívka těsně vedle sebe. Po nalepení všech špachtliček obrázek opatrně otočíme a necháme zaschnout lepidlo. Po uschnutí od sebe špachtličky oddělíme nejlépe vylamovacím nožem. Přebývají okraje zastřihneme, popřípadě přilepíme znovu lepidlem. Druhý obrázek nalepíme stejným způsobem na druhou stranu špachtliček. Vše můžeme ještě přelakovat lakem pro lepší údržbu hračky.

A můžeme si hrát. Přeji mnoho úspěchů při tvorbě a hezký úsměv na tvářích Vašich dětiček.

Reklama