Děti má ještě malé čtenářka Slavuska. Zatím jim na internetu pouští pohádky, ale do budoucna plánuje být velice obezřetná, aby se z dobrého sluhy nestal zlý pán...

Další zodpovědnou maminkou, která se rozhodla přispět k dnešnímu tématu, je Slavuska.


Mám děti ještě malinké (3 roky a 17měsíců). Mladší je ještě na nějaké sezení u počítače malý, ten si akorát rád hraje s myší. Starší už je ve věku, kdy rád kouká na pohádky, a v tom je internet neocenitelný, na youtube najdu snad všechny animované pohádky, všechny večerníčky. Takže u počítače nějaký čas tráví právě sledováním pohádek. Když to zprůměruji, tak tu sedí cca 15 minut denně, někdy vůbec, někdy půl hodinky. To si myslím, že je tak akorát. Až děti povyrostou, tak jim určitě dále budu čas strávený u PC omezovat, budu dbát na to, aby spíše lítali venku, než seděli zalezlí u počítače. Internet má určitě i svá rizika, ta hlavní spatřuji v často snadno dostupných naprosto nevhodných hrách, a nemalé riziko je také sdílení soukromí na facebooku. Rozhodně udělám všechno pro to, aby mým dětem zůstal internet dobrým sluhou.

Slavuska

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. června 2013: Děti a internet

  • Chodí vaše děti na internet?
  • Zajímáte se o to, co tam dělají?
  • Máte nějaký systém kontroly?
  • Určujete jim čas, který mohou trávit na počítači, potažmo na netu?
  • Mění se nějak přístup vašich dětí k internetu jak stárnou?
  • Myslíte si, že může být internet pro děti škodlivý či dokonce nebezpečný, anebo naopak prospěšný?

Své příspěvky k tomuto tématu posílejte nejpozději 21.6.2013 do 15.00 hodin a e-mailovou adresu redakce (viz níže). Dárek tu máme tentokrát připravený hned pro tři přispěvatelky, respektive pro jejich děti. Jde totiž o deskovou hru ABAKU – magickou hra s čísly od firmy Efko, která určitě zlepší matematický prospěch každého poškoláka.

Abaku

Reklama