Bylo dopoledne a já se pomalu chystala na cestu do práce na odpolední směnu, když někdo zazvonil. Myslela jsem, že je to kominík, který měl chodit vymetat komíny, a já s ním byla domluvená, že budu doma.

Otevřu dveře a najednou byl na chodbě chlap snědé pleti s taškou v ruce. Začal mi nabízet sadu příborů a přehozy přes gauč. Řekla jsem, že nemám před výplatou peníze, tak mě posílal k sousedům, ať si od nich peníza vypůjčím, to jsem odmítla. Nabídnul mi slevu v případě, že se s ním vyspím. Bylo mi úzko a jediné, co mě napadlo, bylo říct, že mám menzes, ale on na to odpověděl, že mi to udělá prstama, že to tak praktikuje se svojí ženou.

Nikdo si asi nedovede představit, jak mi bylo, tak jsem řekla, že manžel za chvíli přijde na oběd domů. Začal si balit věci do tašky a jak už dával popruhy od tašky k sobě, tak stále o něčem přemýšlel a popruhy pořád držel a stál. Trvalo to dlouho, než odešel, a já za ním zavřela dveře.

Dorazila jsem do práce a celou směnu probrečela, protože jsem si říkala, co by se stalo "kdyby". Přítel večer pro mě přijel a já nebyla schopná slova, stále jsem to měla před očima. Kdyby zjistil, že jsem mu lhala, co by asi byl schopen mi udělat, když jsem byla sama doma a sousedi v práci?

Koupili jsme si kvůli tomu divnému prodejci psa - německého ovčáka a už mi do domku nikdy nikdo nevešel.

FAXÍK


Děkujeme za drsný, ale nádherně napsaný příběh.

Tak takhle špatné zkušenosti naštěstí nemám, ale možná je to i tím, že co bydlím sama, mám psa, sice neuvěřitelně hodného, ale to člověk, který mi zazvoní u dveří, nemůže vědět :). A velké černé psisko je velké černé psisko :).

Máte negativní zkušenosti s podomními obchodníky? Bojíte se jich? Nebo Vás jenom obtěžují? Nebojíte se o své starší příbuzné? Podělte se s námi o své zážitky a názory na redakce@zena-in.cz!

Reklama