Vážení přátelé,

jistě se k vám v posledních dnech také dostal mail s linkem na video se záběry pořízenými na čínských farmách, kde „chovají" psíky mývalovité a jiné šelmičky za účelem stažení jejich hebounké, nadýchané srsti. Zaživa. Kdo video viděl, asi už na koupi kožešinového kabátu nikdy nepomyslí, kdo neviděl, nechť klikne na link níže.

Bohužel ona prosba podepsání mailu, následného rozeslání co nejvíce lidem a odeslání podpisů na adresu organizace PETA nemá až takový význam.

Kdo se podepíše, módní doplňky z tulení, mývalí, krokodýlí, vydří, rysí... kůže a srsti určitě nenosí. Atakovat je potřeba naše snobské kamarády, příbuzné a známé, kteří si kabelky, opasky, sandály a kožichy kupují!!!!! Kteří naletí reklamám, že tento nový zázračný krém od naší renomované firmy tentokrát už nadobro odstraní ty zatracené mimické vrásky" - a nezamýšlejí se, že právě kvůli nim samotným trpí kdesi v laboratořích pejskové a kočičky tak podobní jejich Ťapkům, Hafíkům a Micinkám - protož jim jsou chemické látky vtírány do očí a do kůže!!!

Nepodepisujte mail, který sám o sobě nic nezmění. PETA už vyhlásila desítky petic - ale malá tuleňátka ubíjejí baseballovými holemi na různých místech světa nadále! Světoví výrobci kosmetiky a drogerie nadále testují své výrobky na myších, králících, koťátkách, štěňatech a opičkách!

Raději svou námahu vynaložte na rozeslání videí a obrázků, kam jen můžete - protože Česká republika je malá ves, a každý z nás nějakého toho stávajícího či potenciálního majitele kožešinového límce zná. Kupujte kosmetiku a drogerii, která není testována na zvířatech (= přírodní kosmetika + pár osvícených firem). Vyjadřujte nahlas svůj názor znechucení tím, jak je se zvířaty ve světě nakládáno. Řada z vás má z pozice redaktorů moc ovlivnit to, co si budou Češi a Češky kupovat. Videa nejsou jen pro silné povahy, měl by je vidět každý, kdo se pohybuje ve vyšších sférách byznysu a dováží do ČR výrobky, za nimiž stojí tento nepochopitelný původ.

Místo psíka mývalovitého, anonymního štěněte, ovce, býka, tuleně si představte svého čtyřnohého mazlíčka - a zamyslete se nad tím, jestli má smysl jen nečinně stát - a neudělat něco byť jen malého, co může týrání zvířat na milion způsobů změnit...

http://www.peta.org/actioncenter/testing.asp

http://www.cowsarecool.com/

http://www.savethesheep.com/

http://www.furisdead.com/

 
Veronika
Reklama